اعلام جزئیات تفاهم نامه هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزارت آموزش و پرورش

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت ارشاد، محمد مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به امضای تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش که روز چهارشنبه دوزادهم آذرماه میان سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش منعقد شد، گفت: از دو سال پیش جلسات و مذاکراتی از طرف معاونت امور هنری و دفتر برنامه ریزی و آموزش‌های هنری برای مسائل هنر در آموزش و پرورش و هنرستان‌ها انجام شد و به امضای تفاهم نامه میان دو وزارتخانه رسید. البته در این تفاهم نامه علاوه بر امور هنری مانند موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و موضوع آموزش هنر که در حوزه معاونت هنری است، همکاری‌هایی در زمینه فرهنگی و کتاب، فعالیت‌های سینمایی، رسانه‌ای و قرآنی نیز تعریف شده است.

حسینی افزود: تقویت آموزش هنر و پرورش هنری دانش آموزان از ضرورت‌های جدی است که در این تفاهم نامه نیز مورد توجه قرار گرفته است. آموزش مناسب هنر می‌تواند کودکان و نوجوانان را از مدارس با هنر و آثار هنری حرفه‌ای و مبتنی بر فرهنگ و اندیشه آشنا کند و سلیقه هنری آنان را پرورش دهد و به تشخیص سره از ناسره در هنر کمک کند. ممکن است این دانش آموزان در آینده هنرمند نشوند اما با آموزش هنر خلاق به طور مستمر و جدی در مدارس در آینده به مخاطبان حرفه‌ای هنر تبدیل می‌شوند که با شناخت هنری و آگاهی به مسائل و جریان‌های هنری گذشته و امروز انتخاب کنند و مخاطب حرفه‌ای هنر باشند.

حضور آموزشگاه‌های هنری در طرح مهارت آموزی هنرستان‌های کاردانش

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به هنرستان‌ها به عنوان مراکز مهم، معتبر و تاثیرگذار آموزش هنر گفت: هنرستان‌های هنرهای زیبا که بعضی از آن‌ها سابقه بیش از 100 سال دارند نقش موثری در آموزش هنر داشته‌اند و دارند و بسیاری از هنرمندان شاخص امروز کشور آموزش هنر را در هنرستان‌ها آغاز کردند و هنر را آموختند. بر همین اساس یکی از مواردی که با وزارت آموزش و پرورش گفت و گو شد و در تفاهم نامه نیز آمده است توسعه کمی و کیفی هنرستان‌های کشور است.

 

https://www.mehrnews.com/news/5088275

لینک بالا جهت مطالعه کامل جزئیات خبر از خبرگزاری مهر

 

 

با مرکز دیزاین ورجاوند برای اطلاع و مطالعه جدیدترین و آخرین اخبار و رویدادها در عرصه دیزاین و هنر همراه باشید.