آغاز ثبت نام اعطای تسهیلات حمایتی به فعالان هنری

 

ثبت نام اعطای تسهیلات حمایتی قرض الحسنه ویژه فعالان حوزه‌های نمایش، تجسمی، موسیقی، مد و لباس، موسسات تک منظوره و آموزشگاه‌های آزاد هنری آغاز شد.

لینک ثبت نام اعطای تسهیلات حمایتی به فعالین هنری جامعه ایران:

https://tohfeh.farhang.gov.ir/

 

به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت و با گزارش ایسنا

به منظور حمایت از صنوف فعال هنری و بهره‌مندی آن‌ها از تسهیلات حمایتی کم بهره در دوران کرونا، متقاضیان در رشته‌های مذکور می‌توانند تقاضای خود را از روز چهارشنبه 23 مهرماه در سایت تحفه ثبت کنند.

لینک خبرگزاری ایسنا:

https://www.isna.ir/news/99072317471

 

گفتوگوی سرکار خانم سیده مرضیه شفاپور، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ایده ایستا در رابطه با جست وجوی هویت ملی_اسلامی در لباس ایرانی

مقدمه‌ای از گزارش به روایت و قلم ایده ایستا:

دی ماه 1385 بعد از فراز و نشیب‌های بسیار سرانجام طرح ساماندهی مد و لباس کشور با تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل شد و کارگروه ساماندهی مد و لباس آغاز به کار کرد. عیسی کشاورز، اولین دبیر این کارگروه پیش از هر چیز تلاش کرد تا نگاه‌ها را به مسئله مد در کشور متعادل کند. بعد از او حمید قبادی کار را با سرعت و انگیزه بیشتری به دست گرفت؛ به گونه‌ای که کارگروه سامانهی مد و لباس به فعال‌ترین بخش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تبدیل شد.

او 6 سال در عرصه مد و لباس فعالیت کرد تا سرانجام جای خود را به حجت الاسلام سیف جمالی به عنوان سرپرست کارگروه داد. اما حضور ایشان هم دیری نپایید و چهارمین و نخستین خانم، دبیری کارگروه ساماندهی مد و لباس را برعهده گرفت. سیده مرضیه شفاپور، دارای کارشناسی ارشد مدیریت فرهنگی است و سابقه حضور در ریاست امور زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیری مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیری شورای مشاوران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ریاست خانه مطبوعات وزارت کشور و…را دارد.

او مدت‌ها در عرصه مد و لباس کشور فعالیت کرده و به نظر می‌رسد تا امروز برنامه‌های زیادی برای ساماندهی و پیشبرد اهداف کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور را دنبال کرده است. او در گفت و گو با ایده ایستا درباره مجموعه فعالیت‌های طرح ساماندهی مد و لباس کشور و چالش‌های پیش رویش جزئیات بیشتری را در میان گذاشته است.

 

شما همراهان عزیز مرکز دیزاین ورجاوند می‌توانید ادامه این گفتوگوی جذاب را با دانلود کردن فایل PDF زیر مطالعه فرمایید.