در دوران قرنطینه برندها چه استراتژی هایی را برای نمایش کالکشن های جدیدشان استفاده می کنند؟

در دوران قرنطینه برندها استراتژی های جدیدی را برای نمایش هنر و محصولاتشان بکار می برند. با مرکز دیزاین ورجاوند همراه شوید تا با این استراتژی ها بیشتر آشنایی پیدا کنید.

تصور کنید که در اساطیر غربی، زمانی که نیمف ها (پریان جنگلی) تماماً برهنه بودند کسی پیدا می شد سفری به سرزمین نیمف ها و پریان می کرد. زمانی که پریان جنگلی در کنار دریاچه درحال بازی و شیطنت های کودکانه ای هستند صندوقچه ای اسرار آمیز و به شکل خانه عروسکی را ببینند؛ صاحب صندوقچه برای هر پری یک لباس از جنس خلق و خوی یا شخصیت آن نیمف به همراه داشته باشد. یعنی درواقع این ها لباس های ساده ای نیستند، راهی هستند تا آنها بتوانند احساسات و شخصیتتان را به تن کنند و قادر باشند در آن لباس ها بدوند و شیطنت کنند، یا یک پری دریایی شنا کند و همچنان زیبایی شخصیتش را  حفظ کند…

این ها روایاتی هستند که ماریا گرازیا از زبان دیور بازگو میکند.

ماریا گرازیا مدیرخلاقیت برند دیور امسال با کالکشنی جدید که توانست به اجسامی بی جان مانند یک صندوقچه و یا لباس روح ببخشد به میان آمد؛ او می گوید:

« ما در قرنطینه کارمان رو شروع کردیم، در ابتدا تنها می خواستم که کالکشنی ارائه دهم که متشکل از مانکن های مینیاتوری با ارتفاع 40 سانتی متر است و به این فکر می کردیم که امسال قادر نیستیم یک فشن شو برگزار کنیم. اما بعد باعث شد سفری به دنیای تخیلات ذهنم داشته باشم و به یکی از فیلم های مورد علاقم و کارگردانش به نام (tale of tales) مراجعه کنم.

در ابتدا بسیار ترس داشتم که چطور قرار است از چند جسم بی جان مثل یک صندوقچه یا لباس فیلم بسازیم؟

کمی به تاریخ مراجعه کردیم و این ایده از آنجایی شروع شد که در زمان جنگ جهانی دوم برای آنکه کوتور فرانسه را به نحوی زنده نگاه دارند و آن را به دنیا معرفی کنند، در مکانی به نام تئاتر مد و فشن، هنرمندان و طراحان لباس گرد هم آمدند و ایده ای جدید ساختند؛ ایده آنها اینگونه بود که با طراحی و ساخت چند عروسک به همراه محل زندگی‌اشان بتوانند مخاطبین و مشتریانشان را به دنیا نشان دهند.

متیو گارون (کارگردان فیلم tale of tales) با ایده من موافقت کرد و با قدرت بالایی که در به تصویر کشیدن دارد عشق و علاقه اش را به هنر و اساطیر باستانی نشان می دهد که در واقع ابزار کار او نیز هست.

ما توانستیم یک تفسیر از این اساطیر را به نمایش در آوریم و باعث شد احساس یک طراح صنعتگر را داشته باشم »

کالکشن جدید اوت کوتور پاییز و زمستان سال های 2020-2021 دیور که در واقع تصویرسازی هایی رویایی از پریان و نیمف ها نیز بود به تازگی به صورت یک فیلم کوتاه به نمایش گذاشته شد.

کالکشن بندی و نحوه ترکیب خلاقیت های یک طراح کار چندان آسانی نیست.

همانطور که مشاهده می کنید مدیر خلاقیت برند دیور تنها یک کلکشن را به نمایش نگذاشته بلکه به صورتی غیرمستقیم محصولاتش را به احساساتی که مختص مخاطبینش است ربط داده است. در زمان کرونا و قرنطینه صاحبین برندها باید سفری اختصاص بدهند تا پا به دنیای مخاطبین بگذارند، به عبارتی مخاطب آنها در خانه هستند و برندها به خانه مخاطبشان باید بروند؛ ما باید یاد بگیریم که دیگر بسترهای فیزیکی مانند یک مزون یا مغازه کفاف دهنده نیستند و ما باید به سراغ مخاطبینمان برویم در واقع باید به دنیا نشان دهیم ابزار نمایش محصولاتمان چه هستند؟

مخاطب شناسی می تواند کمک بزرگی برای برقراری ارتباط با مخاطبین باشد، درواقع حس اعتماد را به مخاطبین القا می کند.

دغدغه های مخاطب امروزه این است که چطور با حفظ سلامتی اش خریدهای به صرفه ای انجام دهد؟ چطور می تواند بدون اینکه از خانه و محل آرامشش خارج شود بتواند با اعتماد به حس خودش خرید کند؟

این ها مباحثی هستند که شما می توانید با شرکت در دوره های مدیریت مد بیشتر به آن ها بپردازید. مرکز دیزاین ورجاوند در دوران قرنطینه تصمیم دارد که به صورت آنلاین دوره مدیریت مد را برگزار کند.

منتظر مقالات جدید باشید…