قدیمی ترین برند دنیا چیست و چقدر قدمت دارد؟

هرمس کلمه ای که وقتی صحبت از روسری های ابریشمی می شود یا در پوستری یک اسب سوار به همراه کالسکه می بینیم به ذهنمان می رسد.

بله هرمس، یکی از لوکس ترین و گران ترین برندهای دنیا با قدمتی 183 ساله است که توسط شخصی به نام تیرری هرمس بنیان گذاری شد .

تیرری هرمس مردی که از پدری فرانسوی و مادری آلمانی زاده شد. خانواده هرمس در سال 1828 به فرانسه کوچ کردند برای زندگی جدید؛ این زندگی جدید منجر به خلق برند هرمس شد زمانی که تیرری تصمیم گرفت تا برای اسب سواران کلاه شلاق و بوت های چرمی مخصوص اسب سواری بسازد همچنین برای آقایان هارنس های چرمی طراحی می کرد اما مشتری اصلی او اسب سواران بودند و بعد ها کیف های چرمی ای طراحی کرد که مخصوص غذای اسب بود.

تیرری هرمس در سال 1837 کارگاه چرم سازی خودش را راه اندازی کرد و سالها برای اشراف زادگان و نجیب زادگان تجهیزات اسب سواری طراحی می کرد تا اینکه در سال 1880 چارلز امیل هرمس مدیریت این برند را در دست می گیرد؛ او پس از اینکه کارگاه پدرش را به ارث برد تصمیم به خرده فروشی می گیرد به هدف آنکه بتواند هرمس را جهانی کند و به قاره آسیا، شمال آفریقا، کشور های اروپایی و آمریکا راه پیدا می کند.

در سال 1900 چارلز امیل به همراه دو پسرش امیل موریس و ادولف، کیفی را طراحی میکنند که سوارکاران بتوانند زینشان را با خود حمل کنند

این کیف ها نزدیک ترین طراحی را به کیف های امروزیه هرمس را دارند.هرمس فررز یا برادران هرمس

2 سال بعد چارلز امیل بازنشسته می شود و پسرانش تصمیم می گیرند نام شرکتشان را بگذارند برادران هرمس؛ در طول سال های فعالیتشان ادولف هرمس در سال 1919 از شرکت خارج می شود.

در سال 1922 امیل موریس از اولین کیف دستی زنانه هرمس رونمایی می کند و خط تولید کیف های زنانه هرمس شروع می شود .

در سال 1929 امیل موریس اولین کالکشن لباس های کوتور هرمس را معرفی می کند که شامل لباس شناهم می شد و در 1935 ساک های دستی هرمس که اکنون به کیف کِلی مشهور است برای اولین بار به بازار ارائه می شود .

می پرسید چرا؟ داستان شهرت این کیف اینگونه است که در دهه 50 میلادی گریس کلی ملکه موناکو زمانی که باردار می شود از این ساک ها برای پوشاندن شکمش در مکان های عمومی استفاده می کرد و این باعث شد مردم به مغازه های هرمس بروند و بگویند ما کیف کلی را می خواهیم و این باعث شد که اسم این کیف رو به افتخار گریس کلی بگذارند کیف های کلی.

روسری های ابریشمی هرمس که اکنون در هر 20 ثانیه یکی از این روسری های به فروش می رسد در سال 1937 به بازار معرفی می شود و بلافاصله سلبریتی هایی مثل ژاکلین کندی از این روسری ها پوشیدند که می توان گفت در قرن بیستم یک نوعی از مارکتینگ محسوب می شد که البته هنوز هم روش خوبی در صنعت فشن مارکتینگ به حساب می آید.

امروزه صاحب این برند نسل ششم خانواده هرمس آکسل دوماس هست.

قیمت یک روسری هرمس امروزه بالای 100 دلار و یک کیف هرمس بالای 1000 دلار فروخته می شود…

هرمس امروزه به عنوان قدیمی ترین و اصیل ترین برندهای لوکس دنیا به حساب می آید و هنوز هم تجهیزات اسب سواری در لیست کالاهای این برند نیز هست.

تجهیزات اسب سواری هرمس

hermes ,saddles

 

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید به بخش بلاگ مرکز دیزاین ورجاوند سر بزنید.

با ما همراه باشید.

منابع :

HOME V2

https://baghunter.com/