راهی جز برند شدن هست؟

برند سازی یک کسب و کار 360 درجه است. در پروسه برندینگ، برای گرفتن بازخورد هایی چون حس خوب، اثر ماندگار و تجربه ای قابل تکرار از مخاطب خود می بایست اتفاقات بسیار زیادی را رقم بزنید، که در نهایت همین مخاطب جزئی از قبیله برند شما شود.

صاحبان کسب و کار در ایران همچنان در عصر محصول هستند. به عبارتی تنها فاکتور مهم و مورد بحث فقط محصول است. اما باید از این عصر عبور کرد و وارد عصر بازاریابی شد. در عصر بازاریابی مهم ترین نقطه، رسیدن به رضایت مشتری است. برای نیاز مشتری تلاش باید کرد. و همچنان که باید از این عصر هم عبور کرد و وارد عصر برندینگ شد. جایی که کسب و کار شما در ذهن و قلب مخاطب می ماند.

برخلاف دو دهه قبل که روند کسب وکارها ساده و از پیش تعیین شده بود، امروزه بیزینس ها، پیچیدگی خاص خود را دارند. و در پی آن ذهن شما به عنوان فعال اقتصادی و دارنده یک کسب وکار می بایست از این پیچیدگی پیروی کند و با همین سیستم فعالیت کند. به عبارت بهتر نیاز به تفکر سیستمی به وجود آمده است. به دنبال عوامل و سرنخ هایی هر چند جزئی اما مهم باشیم و دارای دیدی گسترده و همه جانبه برای ارتقا کسب وکار خود باشیم.

سمینار مدیریت مد 98 شیراز

نکته حائز اهمیت در کسب وکار این است که ما درصدد ارائه دادن خودمان هستیم. و اما حالا ! خودمان چه چیزی هستیم؟ در صنعت رقابتی مد و پوشاک شخصیت شما برای ایجاد، رشد و پیشرفت برند شما می تواند بسیار کمک کننده باشد.

چشم انداز من در این صنعت چیست؟

سوالی مهم که باید در تلاش برای پاسخگویی به آن باشیم. زمانی که یک چشم انداز صحیح برای خود می سازیم و معین می کنیم، یک سری دریچه هایی دیگر مقابل چشمان ما باز می شود. با دیدن این دریچه ها قدم در راه و مسیر می گذاریم.

یکی از چهارپایه ی برندینگ داشتن تمایز و مزیت رقابتی است. وجود خلاقیت در برند و یا کسب وکار شما، باعث سریع تر حرکت کردن و رشد و پیشرفت قابل توجه در بیزینس می شود. برای ماندن و قوی ماندن در بین انبوهی از کسب وکار های دنیای مد و پوشاک می بایست از یک مزیت رقابتی قوی و منحصر به فرد برخوردار باشید.

سازمان ها و برندها را مانند یک انسان ببینیم. دید ما چه تغییری پیدا می کند؟ ایجاد یک برند به مثابه تولد یک نوزاد، شکل گیری و نوپایی برند مانند دوران طفولیت، رشد سریع و بلوغ و تکامل برند در نهایت ثبات برند و کسب وکار شما . تمامی نبض این پروسه در دستان شماست. لازمه تحقق این امر این است که برای کسب وکار خود مدیر و رهبر باشید. انگیزه و رغبت به وجود آورید و از همه مهم تر، تصمیم بگیرید.

 

سهراب رحیمی، کوچ برند سازی 360 درجه مد و پوشاک:

“بذرهایی که امروز در ذهنتان می کارید، درآینده برای شما و کسب وکارتان نتایجی می دهد که سرنوشتتان را می سازد. امروز را از دست ندهید.”