اکثریت انسان‌ها در ذهن خود رویای برند شدن را در سطحی گسترده و جهانی می‌پرورانند. اما چرا عده‌ای قلیل به این امر دست پیدا می‌کنند؟

همه ما انسان‌ها در طول زندگانی خود، دائما به دنبال اهداف، آرزوها و رویاهای خود هستیم. از صبح که روز را شروع می‌کنیم تا انتهای شب، تمامی فعالیت‌های ما حول محوریت آرزوهایمان می‌چرخد. آدمی شاید بتواند با استعداد و تلاش به آرزوهای خود تحقق بخشد اما بدون عشق امکان‌ پذیر نیست. مادامی که مشغول فعالیتی هستیم ولی ذهنیتی بزرگ و عشقی گسترده به آن در وجود خود احساس نمی‌کنیم قطعا در جایی مغایر با خواسته خود ایستاده ایم.

امروزه افرادی را می‌بینیم و می‌شناسیم که در آرزوی این هستند که روزی رویای برند شدن خود را به واقعیت تبدیل کنند. رویای برند شدن در حیطه‌های فعالیتی مختلف در صنعت مد و پوشاک.

در این دنیای فشن امروزی، برند شدن کار سهل و آسانی نیست بلکه بسیار پیچیده و گسترده است. از آنجایی پیچیده است که آدمی می‌بایست برای جان دادن به رویای برند شدن خود، نگاهی عمیق به درون خود بیندازد. سیروسلوکی طولانی به عمق ذهن ناخودآگاه داشته باشد برای دستیابی به گوهر وجودی و اصیل برند خود.

ذهن ناخودآگاه انسان به مثابه یک اقیانوس می‌ماند. گستردگی و عظمتی شگرف و درعین حال عمیق!

لازمه ورود به دنیای ذهن و در پی آن، جان بخشیدن به رویای برند شدن و گستردگی آن در ابتدا این است که، از موانع و دیوارهایی که دورتا دور ذهنیت خود علم کرده‌ایم و باعث کوچک شدن و کم کردن قدرت دید و بینش ذهن خود شده‌ایم، خلاص شویم و آنها را نابود کنیم. مادامی که ذهن انسان دربین حصارهایی از ناامیدی، دلسردی، شکست‌ها، مشکلات و چهارچوب‌های محدود کننده و… زندانی شده است، نمی‌تواند دیدی به وسعت جهان و عمقی به وسعت اقیانوس داشته باشد و طبیعتا هیچ رویای برندی از این ذهن‌ها به تحقق نمی‌نشیند.

اما این امر چطور امکان پذیر است؟

همه ما متاثر از باورها و افکاری هستیم که در درجه اول توسط خانواده و در درجه دوم توسط جامعه به ما القا شده است. البته نه اینکه باورها و عقاید اشتباه و غلط باشند، بلکه شاید متناسب با روحیات و خود واقعی ما نباشند، قادر نباشیم با آنها در یک چهارچوب زندگی و عمل کنیم، نتوانیم با استفاده از آنها به ذهنیت خود دید بدهیم.

شاید لازم است که گاهی پا فراتر گذاریم و سیروسیاحتی در دنیای بیرون از چهارچوب‌ها داشته باشیم. به عبارتی همان قصر ذهن و ضمیرناخودآگاه خودمان.

و درعین حال اگر موفق به قدم گذاشتن در این عرصه شویم، بازه دید و عمل ذهن خود را بزرگ کنیم وبه چیزهایی فراتر از آنچه در اطرافمان است فکر و تامل کنیم، بی‌شک برند بودن دیگر فقط یک رویا نیست بلکه تبدیل به هدفی محکم و منسجم می‌شود که به راحتی می‌توان به آن تحقق بخشید.

همه چیز در قصر ذهن انسان شکل می‌گیرد.

در ذهن شما رویای برندتان چه شکلی است؟

وسعتش چقدر است؟

ابعادش تا به کجاها امتداد پیدا می‌کند؟

ذهن شما چه چیزهایی را می‌بیند که چشم شما قادر به دیدنش نیست؟

به هر اندازه که شما و ذهنتان بخواهید، برند شما گسترش پیدا می‌کند. به هر اندازه که ذهنتان را تغذیه کنید، او نیز می‌تواند به برند شما جان دهد.

ذهن و ضمیرناخودآگاه خود را به تصرف درآورید، آنگاه می‌بینید که چطور برند شما، دنیا را به تسخیر خود درمی‌آورد!

در دنیای امروزی کسی می‌تواند به برند شدن فکر کند که قبل از او، ذهنش همچین چیزی را قبول کرده باشد و درصدد عمل به آن برآمده باشد. با داشتن دیدی عمیق به درون خود، و دیدی گسترده و همه‌ جانبه به دنیای بیرون از خود.

سهراب رحیمی کوچ برندسازی 360 درجه‌ی مد وپوشاک:

“گسترش و بزرگ شدن برند، بدون بزرگ شدن ذهن امکان پذیر نیست”

پیشنهاد ویژه مرکز دیزاین ورجاوند، برای به تحقق نشستن رویای برند شما، دوره جامع مدیریت مد و برندینگ 360 درجه