شب جمعه اس شما در حال جست وجو در میان کمد لباس خود هستید تا لباس مناسب برای مهمانی را پیدا کنید ؛اما ظاهراً چیزی نظرتان را جلب نکرده است! آشنا به نظر آمد؟ این مبارزات فکری است که تقریبا همه زنان با آن درگیر هستند. اما لازم نیست پیچیده­اش کنید. شما میتوانید با یک سری نکات هوشمندانه از این قضیه به راحتی عبور کنید. نکاتی که اجرای آنها به شما کمک میکند استایل خود را پیدا کنید و در هر موقعیت به بهترین نحو ظاهر شوید؛ کافیست انتخاب های خود را بر اساس سبک شناسی، نوع بدن و شخصیتتون تنظیم کنید.

 

1)با خودتان آشنا شوید

کاغذ و قلم بردارید و شروع به نوشتن کلماتی کنید که شخصیت شما را توصیف میکنند. حالا مقایسه کنید؛ آیا احساس می­کنید سبک پوشش شما شخصیت شما را منعکس میکند؟ آنچه استایل شما موگید بازتاب عمیقی است از موضوعاتی مثل ارزش ها و افکار شما، سبک زندگی و موقعیت اجتماعی شما و…به نظرخودتان وقتی افراد شما را با استایل فعلیتان میبینند چه ذهنیتی از شما پیدا میکنند؟ آیا موفق بوده­اید خود واقعیتان را در سبک پوششتان به دیگران نشان دهید؟

2)فرم بدن خود را بشناسید

دانستن قدرت است؛ بنابراین دومین مرحله، شناختن فرم بدن خودتان است. اگر درک خوبی از شکل و فرم بدن و نقاط قوت و ضعف خود داشته باشید؛ به راحتی می­توانید لباس مناسب را برای برجسته کردن یا پنهان کردن ویژگی های ظاهری خود انتخاب کنید به عنوان مثال 5 نوع از فرم ها افقی بدن عبارتند از:

  1. گلابی
  2. سیب
  3. مستطیلی
  4. ساعت شنی
  5. مثلثی

با کمی بررسی و تحقیق فرم عمودی بدن خود را نیز میتوانید مشخص کنید

3)کدام رنگ شما را به وجد می­آورد؟

رنگ ها میتوانند تأثیر به سزایی در استایل و البته احساس شما داشته باشند. فکر کنید کدام رنگ ها احساسات شما را به بازی میگیرند؟ روانشناسی رنگ ها را مطالعه کنید ورنگهای مختلف را امتحان کنید تا احساس خود نسبت به هر یک را درک کنید.

4)کلکسیون بسازید

تصویر استایل هایی را که دوست دارید و برای شما قابل تحسین هستند را در جایی کنار هم جمع آوری کنید. پس از مدتی الگویی رامشاهده خواهیدکرد که انتخابرا برای شما بسیار ساده خواهد کرد. قبل رفتن به خربد حتما به کلکسیون علاقه­مندی هایتان سر بزنید.

5) کمد لباستان را باز کنید

لباس های خودرا باز کنید و با خود صادق باشید. کدام لباستان را ازهمه بیشتر دوست دارید و حس خوبی از آن میگیرید؟کدام را صرفاً به منظور اینکه چیز دیگری برای پوشیدن ندارید استفاده میکنید؟کدام را جامعه برای شما انتخاب کرده است؟حتما لباس هایی را پیدا خواهید کرد که زمان زیادی فقط فضا اشغال کرده اند و عملاً هیچ استفاده­ای از آنها نمی­شود؛ آنها را اهدا کنید. سپس سعی کنید تصویری از کمد لباسی ایده­آل خود در ذهن متصور شوید یا در صورت نیاز مواردی را یادداشت کنید و در خرید های بعدی مدنظر قرار دهید

6)سایز

حتما برای شما هم پیش آمده که لباسی را میبینید که کاملاً مطابق سلیقه شماست و قیمت مناسبی نیز دارد، حال اگر سایز لباس کمی گشاد یا تنگ بود چشم پوشی میکنید و لباس را خریداری میکنید. این یک اشتباه بزرگ است؛ هر لباسی که مناسب اندام و سایز شما نباشد برعکس تصور که فکر میکنید تأثیری نخواهد داشت، شمارا از داشتن یک استایل خوب بسیار دور میکند. بنابراین قبل از خرید هر لباس از سایز آن اطمینان حاصل کنید.

7) از استایل های خود عکس بگیرید

از استایلهای هر روز خود عکس بگیرید و کنار هم قرار دهید تا متوجه شوید کدام سبک از لباس ها بهترین حس را به شما و اطرافیان القا میکند. بااین کار تا حد زیادی از بروز اشتباه در خریدها خود جلوگیری میکنید.

8)استایل واقعی شما حتما از ترند های روز دنیای مد نیست

سعی کنید مؤلفه های سبک پوششتان مشخص کنید و در مواقع مناسب با سبک خود از آخرین ترند ها پیروی کنید. اگرچه خوب است که در هرفصل چند لباس ترندی به کمدتان اضافه کنید اما فقط باید به دنبال ترند هایی باشید که مناسب استایل شما باشند

9)خلاقیت

استایل خود را با انتخاب درست اکسسوری، کفش و کیف مناسب تکمیل کنید. این موارد در منحصر به فرد شدن استایل شما بسیار تأثیرگزارند و یا حتی میتوانند امضا استایل شما باشند. آنهارا دست کم نگیرید و در انتخاب آنها هوشمندانه و خلاقانه عمل کنید.