دوباره همراه می شویم با میوچا پردا اما اینبار نه برای prada و لباس های زنانه و مردانه،بلکه  برای miu miu  و لباس هایی برای دختران جوان.

میوچا اینبار در miu miu  با ایده هایی جالب به استقبال دختران نوجوان و جوان امده است.اما باز هم سایه ی منحوس کرونا بر روی تمام جهان و همینطور صنعت مد، مانع برگزای فشن شو این برند نیز شد و miu miu  هم مانند سایر برند های مطرح دنیا، بدون حضور تماشاگران، خبرنگاران و افراد مشهور و تاثیرگذار نمایش مد خود را برگزار کرد.

محدودیت های ناشی از همه گیری covid_19  برای جوانان هم سخت بوده.فعالیتهای گروهی و فعالیت های بدنی که برای شکل گیری بدنی آن ها حیاتی است را مختل کرده و جوانان این روز ها را، بدون ورزش، بدون مدرسه سپری میکنند. حتی تابستان را بدون هیچ مهمانی پشت سر گذاشتند.

درست است که شبکه های اجتماعی، پخش های زنده و… چیزهای زیادی را برای ان ها جایگزین کرده اند، اما هیچکدام از آنها جای واقعیت های گذشته را پرنمی کند.

اما میوچیا پرادا با کالکشن جدید miu miu قصد دارد به جوانان، روحیه مشترک دخترانه را هدیه دهد.

کالکشن جوان پسند miu miu  در یک فضای ورزشی، از میلان بصورت  مستقیم پخش شد و کلوئه سونیه (Chloe’s sevigny  بازیگر، طراح و مدل امریکایی ) و ال فانینگ( Elle Fanning بازیگر امریکایی ) و اینفلوئنسر های مختلف به تماشای این فشن شو نشستند.

مجله وگ با ورود اولین مانکن، این مجموعه را به شعر لرد بایرون در مورد جوانی و زیبایی تشبیه کرده است.(چرا باید در غم جوانی از دست رفته ام بنالم؟ شاید هنوز روزهایی شیرین در انتظار من باشند و…)

با ورود لیلا ماس دختر 18 ساله  کیت ماس(تاپ مدل مشهور بریتانیایی) این شو با لباس های جوان،آغاز شد.( اولین مدل از مجموعه عکس های ارائه شده در انتهای مطلب)

  • شلوار های پیست
  • کت اسپورت
  • دامن کوتاه
  • کفش تنیس با پاشنه ی بچه گربه

تصویر فعالیت های ورزشی را برای مخاطب تداعی میکند.

و

  • بلیزر های اسپورت
  • کت های بولینگ little bowling jackets
  • پیراهن
  • دامن کوتاه چهار خانه

مدل لباس های مدرسه ای را برای همه متصور میشود.

میوچا پرادا با تبدیل ایده های ذهنی خود به واقعیت جوانی را برای همگان به تصویرکشید که میخواهد همدلی اتحاد و مطلوبیت را در جهان یکباره با فشار دکمه ای برقرار نماید‌؛چیزی که جهان هم اکنون، به آن بسیار نیازمند است و نمایش مد به عنوان یک رویداد وحدت بخش ( دقیقا چیزی که میوچا می خواست) از طریق پخش مستقیم، این احساس را به مخاطبان خود منتقل می‌کند.

نمایش Miu Miu مانند راهنمای  نسل سرخوشی است لباس ها ی بدون دردسر می‌خواهند و چیزهایی را می‌ پوشند که پیامی را منتقل کند و این پیام ها در واقع همان پیام هایی است که پرادا قصد دارد در مورد نقش لباس در زندگی منتقل کند.

در این برهه از زمان، که جوانان، سرگرمی ها و وظایف خود را به خاطر همه گیری بیماری از دست داده اند، طراحی یک کمد لباس که در زندگی انان نقش داشته باشد، بسیار سخت است.

مجله وگ در مورد کالکشن جدید miu miu نوشت است : « این مجموعه، بین فضای  hyper-casual  و آرامش و رسمی بودن شما در یک عکس مهمانی، معلق است.»

و میوچا نیز در یک مصاحبه مطبوعاتی پس از این  فشن شو اظهار کرد که :  « اکنون زمان تضادها ( قطبیت) است و دلیل اینکه مردم لباس می‌پوشند متفاوت است. گاهی برای جلب رضایت، گاهی برای شغل، گاهی برای ایجاد جذابیت و گاهی برای برقراری ارتباط اجتماعی.

نحوه ارائه  لباس ها نیز بسیار مهم هستند زیرا در یک ثانیه شما را تعریف می کنند و پیامی را به مخاطب شما مي دهد و لباس شما ابزاری برای آن پیام است. »

اودر ادامه اضافه کرد : «  و اولین تماشاگر خود  شما هستید.»

به همین ترتیب این شو، با ایده های پرادا در مورد نمایش مد به عنوان یک رویداد متحد، به روی صحنه آمد و حس پرادا را از طریق پخش مستقیم، توسط  بانوان جوان در صحنه به  نمایش گذاشت.

دکوراسیونی که miu miu  برای ارائه ی کالکشن بهار و تابستان 2021 خود انتخاب کرد بود، به شکل یک استادیوم بیضوی طراحی شده بود که به دنیای ورزش اشاره میکرد.

همانطور که ورزشکاران حرکات خود را برای مخاطب انجام می دهند، آنها این فضاها را نه تنها به یک کاخ ورزشی ، بلکه یک عرصه برای مشاهده تبدیل کردند.

نمایش های مد و ورزش برای تماشا، برای سرگرمی ، برای ایجاد شادی ایجاد می شوند. آنها پدیده های نمایشی هستند که در ان مخاطب و  بازیکنان دریک تبادل دو طرفه قرار دارند و میو میو برای انتقال احساس خود،این دو را توام بکار برد. در واقع miu miu برای انتقال حس تضاد یا قطبیت با ایجاد این دکور در فشن شود خود، به خوبی توانست این حس را، به مخاطبین خود، القا کند.

miu miu با بررسی نقطه های مشترک، بین لباس ورزشی و مد و تلفیق کفش های اسپورت با کفش های پاشنه دار زنانه، به خوبی توانست این  دیدگاه دوگانه ی افراد را در کالکشن خود انعکاس دهد.(سه عکس آخر از عکس های انتهای مطلب)

برای فشن شو بهار و تابستان 2021 miu miu، از مخاطبان خانم دعوت کرد تا به ‌طور همزمان، شاهد دیدن این کالکشن باشند. البته جوامع زنان همیشه جز جدایی ناپذیر روح و هویت برند miu miu  بوده اند.

منابع:

Www.miumiu.com

https://www.miumiu.com/us/en/miumiu-club/fashion-shows/ss21-fashion-show.html

Www.vouge.com

https://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2021-ready-to-wear/miu-miu

Www.vanityfair.com

https://www.vanityfair.com/style/2019/07/miuccia-prada-fashion-designer