استایل کلاسیک:

دسته بندی لباس ها از زمانی اغاز شد که مردم احساس کردند برای نشان دادن موقعیت اجتماعی خود، نیاز به پوشیدن لباس های متفاوتی دارند. اولین کسانی که شروع به پوشیدن لباس های مختلف کردند، قشر مرفه و اشراف جامعه بودند که با پوشیدن لباس از بدنشان در مقابل بلایای طبیعی حفاظت می کردند، خود را زیباتر جلوه می دادند و برتری خودشان را نسبت به هم نمایش می دادند.

استایل کلاسیک در بین عموم بسیار پرطرفدار و محبوب است و محدودیتی برای استفاده در مکانها و مناسبت های مختلف ندارد. میتوان گفت پایه استایل های دیگر است و به راحتی قابل ست کردن با لباسهایی از دیگر سبک ها است.

سبک و استایل کلاسیک

مد و استایل های مختلف بر اساس جنگ ها، سیاست، جنبش های اجتماعی و… تعیین می شوند.

سبک کلاسیک و معرفی آن:

کلاسیک نمونه ایست از یک سبک خاص و پرطرفدار که با توجه به سادگی و ظرافت بسیار شیک و زیبا طراحی می شود. این سبک یکی از انواع مد است که بدون توجه به قدمتش بسیار ماندگار است و در ادوار مختلف طرفدار های خاص خود را داشته. کلاسیک هرگز از مد نمی افتد و همواره توسط اقشار توانمند جامعه مثل سیاستمداران، خانواده های سلطنتی و … مورد توجه قرار می گیرد.

سبک کلاسیک میتواند برای استایل های روزانه ،مهمانی ، محل کارو … مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از دلایلی که سبک کلاسیک را از دیگر استایلها متمایز می کند، کیفیت و ماندگاری ان است. برای کسانی که از این سبک استفاده می کنند ارزش بسیار حائز اهمیت است زیرا انها از لباسها و وسایلشان برای مدت طولانی نگهداری و استفاده می کنند به همین دلیل نگرانی بابت هزینه کردن برای لباسهای با کیفیت و کلاسیک ندارند چرا که می توانند تا مدت طولانی از انها استفاده کنند.

سبک و استایل کلاسیک

کسانی که از استایل کلاسیک استفاده می کنند، اعتماد به نفس خوبی دارند که باعث میشود از جلب توجه دیگران بپرهیزند و با لباس های پر زرق و برق خودنمایی نکنند. انها محتاط تر از بقیه افراد مد گرا لباس می پوشند و بسیار تمایل به ست کردن لباس هایشان دارند و علاقه ای به استفاده از مد های زودگذر ندارند.

انها مرتب، تمیز، اراسته، شیک پوش و جذاب هستند.

سبک و استایل کلاسیک

ویژگی های سبک کلاسیک:

الگوهای بی نقص، برش و دوخت تمیز، خیاطی عالی، سایه های تمیز، راه راه های ساده و رنگ های خنثی، همه نکاتی هستند که باید رعایت شوند تا استایلی زیبا، بدون نقص و کلاسیک داشته باشیم.

 

اگر شما یکی از طرفداران این استایل هستید، میتوانید با استفاده از اکسسوری های خاص، ساده، ظریف ومینیمال مثل: جواهرات ظریف، کمربند های باریک وساده، کیف های کوچک و… استایل کلاسیک زیباتری داشته باشید.

*** از مهم ترین نکات استایل کلاسیک، شیک پوشی است .

 

سبک و استایل کلاسیک

سبک و استایل کلاسیک

آیتم هایی که در استایل کلاسیک میتوانید اسفاده کنید:

کت و دامن های رسمی، کت های بارانی، پیراهن وشومیز سفید رنگ (یا رنگ های خنثی)، دامن های تا روی زانو، پالتو های رسمی با بوت چرم، پیراهن کوتاه ساده و کیف و بوت چرم.

سبک و استایل کلاسیک

استفاده از شومیز های ساده و تک رنگ به خصوص در رنگ های مشکی و سفید هم از گزینه های خاص و عالی برای داشتن یک استایل کلاسیک هستند.

سبک و استایل کلاسیک

سبک و استایل کلاسیک

سبک و استایل کلاسیک

سبک و استایل کلاسیک

شلوار کلاسیک:

شلوار های گشاد و یا راسته به شرطی که کاملا ساده و بدون تزیینات باشند ترکیب خوبی برای استایل کلاسیک هستند.

سبک و استایل کلاسیک

دامن کلاسیک:

دامن های میدی و دامن های روی زانو ساده استایل فوق العاده ای از کلاسیک برای شما می سازد.

سبک و استایل کلاسیک

سبک و استایل کلاسیک

سبک و استایل کلاسیک

مانتوهای کلاسیک:

مانتو هایی با برش های ساده و صاف به تعداد محدود. این مانتو ها معمولا تا روی زانو هستند و فرم راسته یا فن دارند. مانتو های کتی نیز جزء همین دسته هستند.

کفش ها:

کفش های زنانه کلاسیک کاملا ساده و بدون زرق و برق هستند. که میتوانند پاشنه دار یا بدون پاشنه باشند و رنگ های خنثی دارند.

کیف:

کیف ها از ایتم های گران استایل کلاسیک هستند. کیف های دستی که در ابعاد بزرگ و یا کوچک مورد استفاده قرار می گیرند و تزیینات خاصی ندارند بجز دوخت کیف.

معرفی سبک و استایل کلاسیک

رنگ هایی که در استایل کلاسیک استفاده میشوند:

سفید و مشکی که قابل ست کردن با همه رنگ ها هستند(توجه داشته باشید که بهتر است تماما از رنگ مشکی در استایل خود استفاده نکنید)

رنگ های سورمه ای، مشکی، یشمی، زرشکی و رنگ های خنثی مثل: خاکستری، طوسی و… .

رنگ های نود مثل: کرم، قهوهای، بژ .

استایل کلاسیک در محل کار:

استایل هر فرد نشانگر شخصیت اوست و هر لباسی مناسب جایگاه خاصی است. محل کار جایی است که زمان زیادی از وقت خود را دران سپری می کنیم و از انجا که یکی از مشخصه های استایل کلاسیک راحت بودن است، میتوان از لباسهای رسمی و راحت مثل کت وشلوار های با دوخت و پارچه مناسب استفاده کرد.

سبک و استایل کلاسیک

 

افراد تاثیر گذار در سبک کلاسیک:

ادری هپبورن، کریس کلی، کیت میدلتون و ژاکلین کندی از افراد تاثیر گذار با استایل کلاسیک هستند.

پیراهن سفید که یکی از ایتم های خاص و مهم این استایل است، در ابتدا فقط توسط ثروتمندان پوشیده می شد. در دهه چهل، ستارگان هالییود از جمله کاترین هپبورن و لورن باکال از کسانی بودند که پیراهن سفید را در فیلم هایشان به تن کردند.

استایل کلاسیک افراد معروف:

ادری هپبورن: او بازیگر معروف در قرن بیستم بود و استایل کلاسیک را همیشه رعایت می کرد. یکی از دوستان ادری به نام ژیوانشی لباسی برای یکی از فیلم هایی که ادری در ان بازی می کرد طراحی کرد اما ان لباس به دلیل کوتاه بودن هرگز در فیلم استفاده نشد.

ژاکلین کندی: او یکی از خبرساز ترین افراد در حوزه مد بود. همسر جان اف کندی و بانوی اول دربار که همیشه الگوی خانم ها در لباس پوشیدن بود. او همیشه لباس های بدون طرح و ساده را با اکسسوری های ساده ست می کرد. همچنین همیشه علاقه به رنگ های ملایم به خصوص سفید و کرم رنگ داشت.

مگان مارکل و کیت میدلتون نیز هر دو از افراد خانواده سلطنتی هستند که در اکثر استایل هایشان از سبک کلاسیک استفاده می کنند. کت و شلوار های کلاسیک، کفش ها و کیف های ساده، استفاده از رنگ های ملایم و… در اکثر انتخاب های انان قابل مشاهده است.

سبک و استایل کلاسیک

سبک و استایل کلاسیک

سبک و استایل کلاسیک

سبک و استایل کلاسیک

 

 

شروع طراحی لباس، از کجا؟

برند کوکو شنل و سبک کلاسیک:

با وجود اینکه 50 سال از مرگ کوکو شنل می گذرد اما بینش او در مورد صنعت کلاسیک هنوز هم جایگاه ویژه ای دارد. پس از مرگ او به مدت 10 سال، برند شنل جایگاه خود را از دست داد تا اینکه کارا لاگرفلد توانست ان را احیا کند و به صنعت مد باز گرداند.

کارل نماد ها و نمونه های کلاسیکی ایجاد کرد که طی سالها اندکی اصلاح و مدرن تر شده اند. او نماد های اصلی و لوگوی کوکو شنل (نماد دوگانه c) را دوباره منتشر کرد و از این لوگو استفاده کرد تا در سراسر جهان این برند را بشناسند.

استایل و سبک کلاسیک

کارل لاگرفلد با توجه به جاودانگی کلاسیک کارهای شنل، توانست ان را به یک امپراطوری مد تبدیل کند.

چهارمین جشنواره مد و لباس استان فارس

منابع:

modeworld.ir

stunnigystyle.com

visual-therapy.com

liveabout.com

vallentinahijab.com