هر فردی سبک و استایل شخصی مخصوص به خود را دارد و افراد مختلف در جامعه با سلیقه های گوناگون و خاص خود، پوشش خود را انتخاب می کنند.

در ادامه قصد داریم به بررسی سبک و استایل دراماتیک بپردازیم.دراماتیک استایلاگر شما هم در اطرافیانتان دوستانی دارید که همیشه دوست دارند خاص بپوشند و مورد توجه اطرافیان قرار بگیرند، لباس های پر زرق و برق می پوشند، و دوست دارند حواس بقیه را به خودشان معطوف کنند و یا جلب توجه کنند، بسیار اعتماد به نفس دارند و شخصیت آن ها به گونه ایست که دوست دارند همه فرمانبردار آن ها باشند، می توان گفت که او فردی است با سبک و استایل دراماتیک.

افرادی با استایل دراماتیک، سبک و طرز پوششان بسیار جسورانه است. آن ها از پوشیدن لباس هایی با حاشیه های طراحی شده که شاید کمی غیر معمول و خاص به نظر برسند، باکی ندارند.

بانوانی با استایل دراماتیک، شخصیتی قوی، پویا، مستقل و محکم دارند. آن ها اغلب دوست دارند با استایلشان حس اقتدار و نفوذ را به دیگران القا کنند و همه را تحت تاثیر قرار دهند و واهمه ای از دیده شدن و شنیده شدن ندارند.

افراد دراماتیک لزوما اعتقادی به همرنگ جماعت شدن ندارند و می خواهند همیشه تک و برجسته باشند.

از رنگ هایی که در استایل کلاسیک استفاده می شوند می توان رنگ های گرم و خیره کننده رنگ های پررنگ و به ویژه روشن رنگ های جیغ که جلوه ی خاصی به لباس و پوشش می دهند مثل قرمز نارنجی صورتی زرد و… نام برد.دراماتیک استایلالبته از رنگ های سرد مثل سبز و آبی هم می توان استفاده کرد اما رنگ های جیغ و گرم بیشتر جلب توجه می کنند.دراماتیک استایلبهتر است که در استایل دراماتیک:

  • حتی الامکان همه ی لباس ها و پوششمان رنگ های جیغ نداشته باشند تا استایلمان حالت زننده پیدا نکند.
  • می توان یکی از لباس ها که بیشتر در چشم است و جلب توجه می کند را رنگ اصلی وگرم انتخاب کنیم و سپس بقیه را در همان تناژ و تم رنگی اما ملایم تر و یا با یکی از رنگ های خنثی مثل مشکی ست کرد.
  • این کار علاوه بر زیبا نشان دادن شما پوشش زیبایی هم به شما می دهد.

اکسسوری ها:

می توانید از اکسسوری های زیبا با طراحی های خاص و مد روز برای جلوه دادن به استایلتان استفاده کنید.

(می توانید ساده باشید اما جذاب و گیرا)دراماتیک استایل

دراماتیک استایل

دراماتیک استایل*جواهرات پر زرق و برق چشم گیر، عینک های آفتابی، کمربند های زیبا و کیف های جدید با طراحی های به روز و جدید کلاه و … استفاده کنید.

افرادی که علاقه به سبک دراماتیک دارند، هرگز از مد عقب نمی افتند چرا که آن ها پیش رفتن طبق مد روز، استفاده از آخرین روند ها، طرح های جدید، رنگ های خاص و ویژه و … را دوست دارند.

سبک لباس پوشیدن:

افرادی با این سبک پوشش، اغلب علاقمند به خرید لباس هایی هستند که آن ها را ندارند و متفاوت با لباس هایی است که تا به حال استفاده می کردند.

در کمد لباسی آن ها معمولا لباس هایی با طراحی های خاص دیده می شود که فقط یک بار پوشیده شده اند. حتی ممکن است لباس هایی متفاوت بخرند و هرگز آن ها را نپوشند.دراماتیک استایلطرفداران استایل دراماتیک، عاشق خرید کردن هستند و اغلب توجهی به ست بودن لباس هایشان ندارند و از هر فرصتی برای خرید استفاده می کنند. چرا که خرید کردن و دیدن و پوشیدن لباس های مختلف یک تفریح و تجربه سرگرم کننده برای آن ها است.

افراد دراماتیک می خواهند زیبایی، جسارت، قدرت، با اعتماد به نفس و شاید اغواگر و فریبنده به نظر برسند و دوست دارند کمی هیجان به ظاهرشان اضافه کنند.

برای خرید لباس هایی با سبک دراماتیک، به هزینه ای که باید بابت خرید لباس ها پرداخت کنید و مقدار بودجه ای که دارید توجه کنید و لباس هایی بخرید که برایتان کاربردی باشند، بتوانید از آن ها استفاده کنید و همچنین در آن پوشش راحت باشید و احساس راحتی کنید.

درست است که این استایل توجه را میطلبد اما ارزش فردی شما بیشتر از آن است که بخواهید به هر قیمتی به دنبال جلب توجه دیگران باشید.

اعتماد به نفس شما و اینکه برای خودتان ارزش قائل باشید، به اندازه کافی دیگران را وادار به توجه به شما می کند و حواس دیگران را به سمت شما جلب می کند.

شما می توانید با سرزندگی و نشاط، یک استایل متفاوت و زیبا با رنگ خیره کننده و سبک دراماتیک داشته باشید.

استفاده از اخرین روند مد و لباس های خاص و متفاوت و پرزرق و برق ظاهری خاص و متفاوت به شما می دهد و باعث می شود در میان جمعیت بدرخشید و برجسته شوید.دراماتیک استایلاستفاده از پارچه و لباس هایی که می درخشند و نور را منعکس می کنند، لباس های چرم، کفش های پاشنه بلند، کمربند های فلزی، لباس های اندامی، زیورالات درشت وبراق، پیراهن و کت و شلوار، کت و دامن های دوخته شده تمیز و اندامی، لباس های آستین کوتاه و بدون استین و…. می توانند انتخاب های بسیار خوبی برای این سبک باشند.دراماتیک استایل

دراماتیک استایل

*مراقب باشیم که ست لباس هایمان را خیلی شلوغ انتخاب نکنیم و با یکی دو آیتم چشمگیر ان را کامل کنیم.

لباس هایی که متناسب با اندام ما نیستند، خیلی تنگ و کوتاه خیلی بلند چسبان و … که نقص های انداممان را نشان می دهند، گزینه های خوبی برای این سبک نیستند.

خانم ها می توانند استایلشان را با میکاپ و آرایش های با رنگ متضاد و گاهی آرایش های خلیجی و میکاپ های بی نقص و جذاب، مثل مژه های بلند، خط چشم های ضخیم، سایه های دودی و … کامل کنند.

دراماتیک استایل

برخی از استایل ها را می توان با دیگر سبک ها ادغام کرد و یک پوشش و استایل بی نظیر داشت. سبک دراماتیک نیز از این قاعده مستثنی نیست.

یکی از بهترین ترکیب ها، ادغام استایل دراماتیک و کلاسیک با یکدیگر است. با تلفیق این دو سبک، میتوان یک استایل خاص، بی نظیر و منحصر به فرد خلق کرد.

استایل دراماتیک کلاسیک:

مشخصات فیزیکی برای این استایل عبارتند از:

داشتن اندام متناسب و وزن ایده آل و اندکی عضلانی.

اندام یک فرد با استایل دراماتیک کلاسیک می تواند:

فرد می تواند اندام باریک و بلند داشته باشد، می تواند ظریف و ریز نقش باشد و یا اندام درشت با استخوان بندی نسبتا پهن و درشت داشته باشد.

شکم، کمر و باسن(درحالت داشتن وزن مناسب) تا حدی صاف و یک دست باشند.

کمر باریک، پاها و بازوها متوسط یا کمی بلند باشند.

فرم بدنی ساعت شنی نیز یکی از محبوب ترین و جذاب ترین استایل های این سبک است.

ویژگی های صورت: پوست صاف و سالم، چشم های تقریبا درشت و دلربا، لب ها کمی درشت.

مو: مو های موج دار و فر بسیار مناسب برای این سبک هستند. موها میتوانند ضخیم و صاف و یا ابریشمی مانند و حالت دار و نازک باشند.

در این سبک می توانید از پارچه های سنگین و شکیل با جنس مات انتخاب کنید. لباس های شب با پارچه های براق نیز بسیار انتخاب خوبی برای این سبک هستند.

در نظر داشته باشید که بهتر است از پوشیدن لباس هایی با پارچه های سبک که ظاهر بدن نما دارند و یا به بدن می چسبند، پارچه هایی که شفاف هستند و پارچه هایی که سنگین، سفت و حجیم هستند و بافت خشن و ضخیم دارند خودداری کنید زیرا آن ها می توانند درخشش و زیبایی شما و استایلتان را از بین ببرند.

می توانید استایلتان را با جواهرات و اکسسوری های زیبا و ظریف که جلب توجه می کنند و می درخشند کامل کنید.داستفاده از کمربند های سایز متوسط تا پهن که سگک های بزرگ و نما دار دارند نیز ترکیبی خاص به استایل شما میدهد. همچنین می توانید کمربندتان را با دیگر اجزای استایلتان تطبیق دهید. ست کردن کمربند با کفش،کلاه و حتی جواهرات ترکیب ویژه و خاصی از لباس شما می سازد.

 

استفاده از کلاه های با انداره کوچک تا متوسط که اشکال هندسی را دارند و برش تمیز و بی نقصی دارند می تواند به شما یک استایل دراماتیک کلاسیک بی ظیر بدهد. مراقب باشید که از کلاه هایی که تزیینات زیاد و شلوغ دارند و یا سایزشان بزرگ است استفاده نکنید چرا که به هیچ وجه مناسب این استایل نیستند.

دراماتیک استایل

کت: کت یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین لباس هایی است که باید در کمد لباسی تان داشته باشید.

داشتن یک کت مناسب برای کامل کردن استایلتان گاهی ممکن است ضروری به نظر برسد. چرا که با همه استایل ها می توان آن را ست کرد.

دراماتیک استایل

معرفی سبک و استایل کلاسیک

منابع:

insideoutstyleblog.com

style-yourself

whattowearhowtodress.com

chi-napooshim.com

fa.everaoh.com

و…