در حال حاضر زندگی  همه مردم حتی برند های بزرگ، به خاطر شیوع بیماری،دستخوش تغییرات شده است. و برای عده ای از مردم و همینطور هفته  های مد، سوالات، عادات، رفتار و یکسری صحبت های کلیشه ای مطرح است.

مثل : به امید آمدن واکسن، ما می‌خواهیم پس از یک سال گذران اوقات در خانه و قرنطینه چه لباسی بپوشیم و چه کارهایی انجام دهیم؟ ، صورت هایی با ماسک، و رعایت فاصله اجتماعي.

همه ی این عبارات را ما بارها و بارها در طول روز میگوییم یا میشنویم.

برند  فرانسوی  Chloé نیز، در ارائه محصولات خود از این قائده مستثنی نبوده است.

این شرایط، برای ناتاشا رامسی لیوای مدیرخلاقیت این برند (Natacha Ramsay-Levi) نیز سوالات بزرگتر و مشابهی از قبیل اینکه : ” کمد لباس ما چه تاثیری بر نحوه حرکت و رفتار ما دارد؟  و این شرایط و لباس های ما چه تاثیری بر زبان بدن ما دارند؟ ” ایجاد کرده است.

با هم به تماشای مجموعه بهار و تابستان 2021 کلویی(کلوئه) با طراحی ناتاشا رامسی، می ‌نشینیم.

برای دیدن این نمایش جالب به یک مرکز هنری در پاریس، به نام کاخ توکیو (Palais de Tokyo)میرویم. نمایش مجموعه  بهار 2021 کلوئه، در حیاط بزرگ این کاخ، ارائه می شود.

قرار است با طراح مد، ناتاشا رامسی و تیم او، در حالی که فاصله گذاری اجتماعی را جدی می گیرند، به تماشای مجموعه  ایده ها و لباس های خیابانی کِلُویی بنشینیم.

در حیاط این مرکز هنری، سه نمایشگر بزرگ و پلاسمایی  قرارداشت که بصورت زنده، مانکن های کِلُویی را در یک زندگی روزمره و معمولی  نشان میداد که، در سطح شهر پراکنده شده اند و در موقعیت های عادی قرار دارند.

بعضی از آن ها در حال قدم زدن در حاشیه رود سن، عده‌ای در حال عبور از یک خیابان، تعدادی در حال صحبت کردن و تعدادی هم در پله های ساختمان بودند، که همزمان، همه ی آنان، در نمایشگر های بزرگ Chloé  نمایش داده می شدند.

سرانجام، همه ی آنها با هدفی متفاوت از قدم زدن خود، وارد حیاط بزرگ و با ابهت کاخ شدند و به راحتی با محیط جدید خو گرفتند.

ناتاشا در این مورد بیان کرد که : ” این ایده ای بود که بتوانیم صمیمیت را وارد زندگی واقعی کنیم . در واقع نشان دادن نحوه حرکت و رفتار یک زن به این شیوه بخودی خود، بسیار طبیعی تر و بهتر از این است که فقط بگوییم : «اینگونه راه برو»”

همه ما، مدل ها را در نمایشگر دیده بودیم. اما بی‌صبرانه به انتظار نشستیم تا مانکن ها وارد شوند که ما بتوانیم آن ها را از نزدیک و مستقیما ببینیم.

  • پیراهن های بلند با چاپ گلدار
  • پیراهن های آزاد
  • شلوار های گشاد
  • کت
  • کمربند
  • استایل لایه ای
  • دامن
  • شلوارک
  •  اکسسوری
  • کفش های جلو باز تابستانه با پاشنه های بلوکی

از جمله محصولات این مجموعه هستند، که در رنگ های سفید، خنثی و  معدنی در مقابل چشمان همه خودنمایی می کنند.

فلسفه ناتاشا در مجموعه ی منعکس شده، عمدتا بر اساس عناصری بود که در فصول گذشته معرفی کرده بودند و آنها را – هم در برش و هم  در تزئین – برای شرایط  فعلی جهان، مقرون به صرفه تر ارائه داده اند.

از زمانی که ناتاشا رامسی در سال 2017 وارد این برند شد، با ارزیابی و مطالعه، هدف خود را، فراهم کردن ارزش های کمد روزمره Chloe  برای مشتریان قرار داده است. و از زمان پیوستن خود به این مجموعه،این کار را به مرور انجام داده است.

با پایان نمایش جالب کلوئه با رنگ های معدنی زیبا، از کاخ توکیو، بیرون می آییم و امیدواریم که در آینده با ریشه کن شدن این بیماری همه گیر و منحوس، دنیای زیباتر را ببینیم و شاهد اجرای نمایش های بهتر و زیباتر از برند ها در تمام دنیا باشم.

 

منابع :

Www.vouge.com

https://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2021-ready-to-wear/chloe

Www.designscene.net

https://www.designscene.net/2020/10/chloe-ss21.html 

Www.apnews.com

https://apnews.com/article/paris-natacha-ramsay-levi-fashion-archive-paris-fashion-week-21864441c3fb0434ae7f6f551840d6bd