اینبار همکاری دو مدیر خلاقیت مشهور در پرادا.

 

میوچا پرادا و رف سایمونز مدیران خلاقیت این  برند لوکس ایتالیایی، برای بهار و تابستان 2021، مجموعه‌ای با تاکید بر انسانیت و حمایت از زنان ارائه داده اند‌؛ که از آنها حمایت میکند.

پرادا محصولات این مجموعه‌ی خود را، در دو نمایش دیجیتالی و حضوری، در معرض دید علاقمندان قرار داد. در ساعت 2 بعد از ظهر، روز  24 سپتامبر، نمایش مجازی این برند لوکس  در شهرهایی از جمله : نیویورک، لس آنجلس، پاریس، لندن، برلین، مسکو، دوبی، استانبول، هنگ کنگ، سئول، توکیو برگزار شد.

همچنین دیدارهای خصوصی  برای  مشاهده مجموعه‌ی بهار و تابستان سایمونز و میوچا در  25 و 26 سپتامبر در شهر میلان برگزار شد. یک رویداد ویژه نیز در شهر شانگهای در محل اقامت پرادا در Rong Zhai  ارائه شده است.

با آغاز نمایش، نتیجه همفکری این دو طراح بزرگ، در صحنه مشخص شدند و در معرض دید قرار گرفتند‌؛ شلوارهای بلند دهه 90، لباس‌های بدون آستین و آستين کوتاه، کفش‌های slingback با پاشنه‌ی بچه گربه در رنگ‌های شاد و متضاد با لباس‌ها،نظر بینندگان را جلب کرد.

سایمونز و میوچا در این مجموعه، لباس‌ها را با چاپ های مختلف زینت داده بودند. طرح‌های گرافیکی و کلمات چاپی استفاده شده، زیبایی لباس‌های شیک و ساتن  پاستلی پرادا را دو چندان کرده بود و این مجموعه را با دو دهه کار شخصی سیمونز پیوند داده بود. البته این مجموعه به نقل از مجله ووگ  قسمت‌های زشتی نیز داشت. مارک  برند پرادا که در یک مثلث نسبتا بزرگ، زیر گردن بعضی از لباس‌ها چاپ شده بود، در مقاله ای از مجله‌ی ووگ، با صفت “زشت” عنوان شد.

دراین مجموعه  از ترکیب چند لایه‌ی لباس‌ها نیز  استفاده شده بود.

میوچا در مورد تفکر خانه مد پرادا و ایده‌های‌شان توضیح داد : « در این زمان پیچیده و باور نکردنی ما سوالاتی از خودمان پرسیدیم؛ چه چیزی مهم است؟ و چه معنایی دارد؟

ما می‌خواستیم چیزی ایجاد کنیم که برای مردم منطقی و مفید باشد. هر کاری که ما انجام می‌دهیم باید به مردم اجازه دهد زندگی بهتری داشته باشند.»

سیمونز نیز در مصاحبه خود افزود : “چگونگی لباس میوچا که اغلب نوعی لباس یکنواخت است، برای من الهام مستقیم این برنامه بود.”

در یک نقل قول دیگر از سیمونز : « ما معتقدیم که همکاری می تواند آن جنبه از تجارت را تغییر موقعیت دهد. اما COVID-19 صنعت را به روش‌های جدید تغییر داده است. مطمئناً وقتی به سال 2021 می‌رویم، خلاقیت و عمل گرایی باید در تعادل باشد و یا حداقل، این دو غریزه نمی‌توانند با یکدیگر در تضاد باشند و این مجموعه یک پایه مهم برای ساختن است و یک احساس خوب کارآیی و همینطور یک شخصیت متمایز برای مخاطب ایجاد میکند.»

منابع:

www.wwd.com

https://wwd.com/fashion-news/designer-luxury/pradas-spring-2021-show-to-be-digital-streamed-on-sept-1234576043/

Www.vouge.com

https://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2021-ready-to-wear/prad