گزارش جلسه 23 از دوره آنلاین جامع مدیریت مد و برندینگ 360 درجه

 

جلسه 23 از دوره جامع مدیریت مد و برندینگ 360 در ادامه جلسه قبل با موضوع دیجیتال مارکتینگ با محوریت فعالیت مفید و کارآمد در اینستاگرام، در روز سه شنبه 4/9/99 با تدریس جذاب استاد حمیدرضا خاکپور برگزار گردید.

 

در انتهای جلسه قبل، به نوشتن صحیح Name  و  Username   پرداخته شد و درستی یا نادرستی این موارد در پیج کاری دانشجویان مورد بررسی استاد قرار گرفت.

این جلسه نیز در ادامه ی مبحث، ابتدا به انتخاب عکس پروفایل مناسب و شرایط انتخاب صحیح و حرفه ای آن برای شرکت ها، سازمان ها، برند ها و  پرسنال برندها پرداخته شد.

پس این مطالب نوبت به بررسی چگونگی نوشتن بیوگرافی در اینستاگرام رسید.

نوشتن صحیح بيوگرافي، تا حدود زیادی می‌تواند بر جذب مخاطب شما مؤثر باشد. اما به شرطی که شرایط لازم و کافی را به طور کامل، مورد توجه قرار دهید و لحاظ کنید.

بیو گرافی باید براساس اهداف و استراتژی های شما تنظیم گردد و نوشته شود تا بتواند شما را به خوبی به مخاطب معرفی نماید.

بیوگرافی پیج تمامی دانشجویان در این بخش نیز مانند بخش های پیشین، توسط استاد مورد بررسی قرار گرفت و اشکالات و ایرادات هرکدام گوشزد شد، تا دانشجویان بتوانند با مرتفع کردن آن ها به پیشرفت و کارکرد صحیح پیج خود کمک کنند.

 

همچنین نوشتن مطالب دیگری مانند : هشتگ گذاری، تگ ها و قرار دادن ایموجی ها و… در بیوگرافی بیان شد.

 

 

در ادامهUI  و انواع آن و مثال های آن، به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت. UI  پیج یا رابط کاربری پیج، شامل سه بخش است‌؛ که با علم و آشنایی به این مطالب و آمیخته شدن سلیقه ی زیبای شما در آن، ظاهر پیج شما شکل خواهد گرفت و مخاطب از دیدن آن لذت خواهد برد.

و زمان بیشتری را صرف مشاهده ی پیج شما خواهد کرد.

پس از توضیح مفصل در مورد بیوگرافی و UI نوبت به کپشن نویسی و پست گذاری رسید.

در آغاز این مبحث چند سوال مطرح شد:

  • به نظر شما کپشن طولانی مفیدتر خواهد بود یا مختصر؟
  • آیا شما کپشن را مطالعه میکنید؟
  • نکات و شرایط مهم در نگارش یک کپشن جذاب و گیرا برای مخاطب چگونه خواهد بود، که با وجود طولانی بودن مخاطب با اشتیاق به خواندن آن ترغیب شوند؟
  • کپشن باید شامل چه اهداف جامع و مواردی باشد تا مخاطب شما به خواندن ان ادامه دهد؟
  • قرار دادن ویدئو بهتر است یا عکس؟
  • پادکست بهتر است یا نوشته؟

این سوالات در کلاس مورد بحث و نظرسنجی قرار گرفت و هرآنچه دربرگیرنده یک پاسخ درست و کامل بود در اختیار دانشجو قرار گرفت.

اما پر اهمیت بودن پاسخ مناسب برای این سوالات بر هیچ کس پوشیده نیست و باید بگوییم که پاسخ اساتید ما به شما تنها یک عبارت است :

بستگی دارد….

 

گزارش جلسه 22 دوره جامع مدیریت مد و برندینگ 360 درجه

 

اگر شما بگویید کپشن طولانی بهتر است، ما مثال نقض آن را به شما نشان خواهیم داد. و اگر بگویید کپشن کوتاه بهتر است، ما باز هم شما را با مثال نقض آن روبرو خواهیم کرد. همین مطلب در مورد ویدئو، عکس، پادکست و نوشته صادق است. و ما در هر مورد عبارت « بستگی دارد» را به شما نشان خواهیم داد.

و وابستگی این مطالب به اهداف و مخاطبین شما خواهد بود.

شاید با این موضوع مواجه شده اید که یک پیج از تصاویر با کیفیت استفاده نکرده و کپشنی طولانی دارد و شما علیرغم اینکه به طور معمول به مطالعه کپشن نمی‌پردازید، آن را به دقت مطالعه کرده اید.

و یا شاید یک ویدئو هرچند کوتاه هیچ جذابیتی برای شما ایجاد نکند اما یک ویدئو طولانی‌تر را در پیج دیگر مشاهده کنید.

این موارد همگی به نوع مخاطبین شما بستگی دارد و باید دقت کنید که موضوع را چگونه میتوان بهتر اجرا کرد.

چیزی که اهمییت دارد این است که شما باید برای مخاطب، و بر اساس سلیقه ی او محتوا تولید کنید.

اهمییت محتوا شناسی در تولید محتوا یعنی بدانید که محتوا باید برای چه کسی یا چه کسانی ساخته شود.

بطور مثال اگر شما برای کودکان و خردسالان تا 8 سال پوشاک تولید میکنید، باید برای والدین آن ها تولید محتوا کنید.

موضوع مورد بحث دیگر اصلی ترین الگوریتم اینستاگرام و امنیت پیج تدریس شد.

در مورد این دو موضوع بسیار مهم نیز، آموزش های لازم به دانشجویان داده شد تا هم بدانند مسئول امنیت پیج هرشخص یا برند خود اوست و نیاز به هیچ شخص دیگر نخواهند داشت و هم بدانند که مهمترین عامل از نظر اینستاگرام برای دیده شدن هرچه بیشتر پیج چه خواهد بود.

همینطور نکات طلایی و بسیار مهم دیگری در خصوص اینستاگرام مفصلا بیان گردید که از دید دانشجویان بسیار جالب و حائز اهمییت بود.

 

در انتها دانشجویان با مفهوم استراتژی با انجام آزمون جذاب «بقا» آشنا شدند و به این مهم پی بردند که : « استراتژی های ما بنا به هدف ما تعریف می شوند.»

 

شما عزیزان و علاقمندان به یادگیری و آموزش دیجیتال مارکتینگ و سوشال مدیا مارکتینگ و سایر موضوعات مدیریت مد و برندینگ میتوانید، با شرکت در دوره ی جامع مدیریت مد و برندینگ 360 درجه، در راه پیشبرد اهداف قدم های شایانی بردارید.

مرکز دیزاین ورجاوند مفتخر است که با برگزاری دوره جامع مدیریت مد و برندینگ میتواند به ارتقای دانش دیجیتال مارکتینگ و… به علاقمندان این حوزه و صاحبین برند ها و کسب و کار کمک کند.

 

علاقمندان به یادگیری این مباحث و همچنین برای کسب  اطلاعات بیشتر در مورد موضوعات و مباحث دوره جامع مدیریت مد و برندینگ، میتوانند روی کمک ما حساب کنند.