گزارش جلسه 17 از دوره مدیریت مد و برندینگ 360 درجه

جلسه هفدهم از دوره جامع مدیریت مد و برندینگ 360 درجه، در تاریخ 22 مهرماه 99 با موضوعیت مدیریت تولید به تدریس جناب محمدرضا بخشی برگزار شد.

 

در ابتدا کلاس با آشنایی و گفتوگوی جناب بخشی با شرکت کنندگان شروع شد. و اینکه آشنایی پیدا کنند از شرایط، خواسته‌ها، اهداف و برنامه‌های شرکت کنندگان تا بتوانند سطح تدریس کلاس را بهتر پیاده کنند و بر طبق خواسته افراد حاضر در کلاس مباحث را پیش ببرند.

مبحثی که جناب بخشی تدریس خود را با آن شروع کردند، موضوع تولید با سرمایه اندک است. اگر قرار است وارد حوزه تولید پوشاک شویم چقدر سرمایه احتیاج داریم؟

نکته‌ای که در این صنعت باید به آن توجه کنیم این است که حتما قبل از ورود به این عرصه، در جایی دیگر کارآموزی کرده و تجربه اندوخته باشیم. بدون تجربه وارد حوزه تولید نشویم!

امر تولید صرفا در عمل دوخت ختم نمی‌شود و تنها دوخت را شامل نمی‌شود. تولید یک عمل 360 درجه است که تمامی مراحل از طراحی یک طرح تا مرحله بسته بندی آن را شامل می‌شود.

طراحی

برش

دوخت

کنترل

بسته بندی

حتی هر کدام از این مراحل خود به سطح‌ها و مرحله‌های جزئی‌تر منتهی می‌شوند که هر کدام در روند تولید فوق العاده مهم و ضروری است.

جناب بخشی بعد از آن که تمامی مراحل فوق را با جزئیات کامل توضیح داده و بررسی کردند، اقدام به پاسخگویی به سوالات و پرسش‌های شرکت کنندگان کردند و در همین حین باعث آشنایی بیشتر با کسب وکارها و علاقه مندی‌های شرکت کنندگان شد.

بررسی فرآیند تولید توسط جناب بخشی و اینکه هر کدام دارای زیرمجموعه‌هایی از اعمال هستند که باید به دقت در روند تولید بررسی و آنالیز شوند و برای هرکدام برنامه مشخص داشت.

فرآیندی چون موارد اولیه، برش، سالن دوخت، انبار محصول و…

پنجره‌ای که با این مبحث باز می‌شود این است که هر سازمانی ممکن است همه‌ی این فرآیند را داشته باشد و ممکن است یک سری از فعالیت‌ها را پوشش ندهد که می‌تواند با برنامه ریزی دقیق آن را به سازمان‌های مربوطه و دیگر برون سپاری کند.

به عبارتی بیرون کشیدن دنیای دیگری از مشاغل از دل مبحث و فرآیند مدیریت تولید!

از موارد مهمی که هر سازمان تولیدی پوشاک باید دقت مضاعف به آن داشته باشد تامین باکیفیت مواد اولیه و ابزار کار تولید است!

جناب بخشی عنوان کردند:

در هر کار و فعالیتی، حتی در جزئی‌ترین کار به صورتی آن را به انجام برسانید که شما در آن فعالیت برند شوید! کاملا تخصصی و حرفه‌ای کار کنید.

از مواردی که جناب بخشی به آن تاکید بسیار داشتند کار تیمی و اشتراکی با دیگر افراد متخصص و یا سازمان‌های متخصص و همچنین افرادی دارای سرمایه بود. اهمیت این امر امروزه برای دوستانی که می‌خواهند کاری و حرفه‌ای را استارت بزنند دوچندان شده است.

جناب بخشی بعد از توضیح و تفصیل عناوین مهم درسی، اقدام به تعامل و گفتوگوی بیشتری با شرکت کنندگان کردند به این منظور که موارد ابهامی را بر روی بیزینس و کسب وکار ایشان توضیح داده و بررسی کنند تا بهتر قابل درک و لمس باشد موضوعات و جزئیات عملیات تولید و کار حرفه‌ای.

و در نهایت پایان کلاس و واگذاری ادامه مباحث درس به جلسه آینده توسط جناب بخشی.

 

 

درس مدیریت تولید و دانش و اطلاع پیدا کردن نسبت به امور تولید و تولیدی‌ها و فرآیند کاری و فضای کارگاهی برای دوستانی که علاقه مند به این صنعت در حوزه فشن هستند و همچنین عزیزانی که متخصص و باتجربه در صنعت تولیدات پوشاک هستند، دارای اطلاعاتی کاربردی و فوق العاده جذاب و بخصوص جدید و به روز است. کلاسی برای بهتر شدن روند کاری تولیدات ایرانی و برندهای ایرانی، در دوره جامع مدیریت مد و برندینگ 360 درجه توسط مرکز دیزاین ورجاوند.