گزارش جلسه 14 از دوره مدیریت مد و برندینگ 360 درجه آنلاین

جلسه چهاردهم از دوره مدیریت مد و برندینگ 360 درجه آنلاین در تاریخ 2 مهر ماه 99 با موضوعیت بازاریابی و فروش شخصی به تدریس جناب علی عباس براتی برگزار شد.

در ابتدای کلاس جناب براتی مروری داشتند بر مباحث تدریس شده در جلسه قبل و تعامل، پرسش و پاسخ پیرامون سوالات و ابهامات شرکت کنندگان عزیز.

با شروع مباحث درسی، با بیان این موارد که قبل از انجام عمل فروش و فروشندگی می‌بایست ما با خودمان و حالات بدنمان در تعادل و تسلط باشیم. به طوری که بتوانیم در بهترین حالت جسمی و روحی خود باشیم.

ما همیشه درگیر مسائل کوچک و پیش پا افتاده هستیم!

پرسش جناب براتی از شرکت کنندگان مبنی بر اینکه خود را موشکافی کنید و ببینید که شما بر روی کدام یک از حالات خود تسلط کافی دارید؟ کدام موارد را نمی‌توانید کنترل کنید؟

از دیگر نکات مهمی که توسط ایشان تدریس شد، خصوصیات و مشخصات افراد موفق در فروش بود که این خصیصه‌ها در چیست؟ و سر منشا آن از کجاست؟ ما اصولا به چه افرادی موفق می‌گوییم؟

موفق بودن در عمل فروش و فروشندگی بستگی زیادی به ارتباط برقرار کردن دارد و نحوه انجام آن!

در ادامه کلاس، رسیدن به این مبحث که انواع فروش چیست و نحوه‌های پیاده سازی آن چیست و چطور باید باشد؟

مثال و پیگیری این مورد را جناب براتی با تعامل و گفت وگو با شرکت کنندگان در پیش گرفتند و از روی کسب وکارهای فعال ایشان صحبت کردند و نمونه‌ها را بررسی کردند.

روند تدریس با این موضوع پیش رفت که گام‌های موثر در عمل فروش چیست و شامل چند مرحله و چه بخش‌هایی می‌شود؟

آماده سازی

روشن شدن

ارتباط

بررسی صلاحیت

فروش آزمایشی

و….

نکته‌ای مهم در روند فروش که هر فروشنده‌ای می‌بایست آن را مورد توجه قرار دهد، الگوهای تصمیم گیری در ناخودآگاه مشتری است که به ما می‌فهماند که بر اساس چه خصوصیات و رفتارهایی مشتری چه واکنش‌هایی از خود نشان می‌دهد و چطور تصمیم به خرید می‌گیرد!

اگر تسلط بر این موارد داشته باشید قطعا می‌توانید ارتباط و تعامل موثرتری را با مشتریان خود به وجود آورید و در عمل فروش کاملا موفق عمل کنید.

و درنهایت درانتهای کلاس به بحث و گفت وگوی پایانی جناب براتی با شرکت کنندگان و پاسخ به پرسش‌های ایشان گذشت.

 

مبحث جذاب و پرکاربرد این روزهای کسب وکارها و دنیای فشن، فروش و بازاریابی را از طریق شرکت در دوره مدیریت مد و برندینگ 360 درجه در مرکز دیزاین ورجاوند فراگیرید و از علم روز این مبحث برخوردار شوید.