گزارش جلسه 13 از دوره جامع مدیریت مد و برندینگ 360 درجه آنلاین

 

جلسه سیزدهم از دوره جامع مدیریت مد و برندینگ 360 درجه آنلاین، در تاریخ 26 شهریور ماه 99 با موضوعیت فروش و اصول بازاریابی، به تدریس جناب علی عباس براتی برگزار شد.

 

در ابتدا، کلاس با آشنایی جناب براتی و شرکت‌کنندگان شروع شد. تعامل و گفت وگوی ایشان با دوستان حاضر در کلاس در رابطه با حرفه‌ی خودشان و شنیدن سوابق و علاقه‌مندی‌های دوستان.

مبحث فروش به نوعی است که در ابتدا با مسائل ذهنی و خودشناسی شروع می‌شود، مانند این سوال که آیا ما برای خود محدودیت به وجود می‌آوریم یا قدرت؟

چه مواردی برای ما محدودیت می‌شوند و چه مواردی باعث قدرت؟

اگر به طور آگاهانه ذهن خود را مدیریت نکنیم محیط پیرامون شرایط نامناسبی را به وجود می‌آورد.

سوال مهم اما شاید خیلی ساده جناب براتی از شرکت‌کنندگان این بود که در این 6 ماه باقی مانده سال چقدر می‌خواهید درآمد کسب کنید؟

باید به این سوال همیشه فکر کرد!

در ادامه کلاس و شروع مبحث چیستی فروش و توضیح و بررسی فروش و دیدگاه‌های مختلف به این صنعت و نحوه نگاه مردم به عمل فروش!

بررسی مواردی که یک فروشنده در فروشگاه خودش باید در برابر و ارتباط با خریدار و مخاطب رعایت کند تا بتواند مشتری و مخاطب وفادار برای فروشگاه و برند خودش به وجود آورد را جناب براتی بیان کردند.

چطور با مخاطب رفتار کنیم؟

به طوری که حس فروشندگی به ایشان انتقال ندهیم بلکه حس مشاور بودن را باید منعکس کنیم. تا مخاطب بتواند با ما تعامل کند و ارتباط بگیرد.

دیگر سوال مهمی که جناب براتی از شرکت‌کنندگان پرسیدند و با ایشان به گفت وگو نشستند این بود که:

فروش احساسی است یا منطقی؟

در همه مراحل خرید وضعیت احساسی است و در نهایت آن را به صورت منطقی توجیه می‌کنیم!

با این حال فروشنده باید چه صفات و خصوصیاتی داشته باشد تا بتواند نهایت ارتباط موثر را برقرار کند؟ از موارد مهی که هر فروشنده باید به آن دقت و تمرکز داشته باشد.

از دیگر مباحث عنوان شده در روند تدریس کلاس، بحث انواع فروش و شناختن بهتر ابعاد مختلف این حرفه برای موثرتر عمل کردن در این صنعت بود.

تعاریفی مانند متقاعد سازی، انتقال حس، برقراری ارتباط …

و در نهایت در انتهای کلاس درس، جناب براتی به پاسخگویی به سوالات شرکت‌کنندگان، تعامل و بحث پرداختند.

 

دوستانی که علاقه‌مند به صنعت فروش و فروشندگی هستند، فروشندگانی که در پی ارتقا داشته‌های خود هستند دوره جامع مدیریت مد و برندینگ بهترین پیشنهاد و گزینه می‌تواند باشد از سوی مرکز دیزاین ورجاوند.