گزارش جلسه 10 از دوره جامع مدیریت مد و برندینگ 360درجه آنلاین

جلسه دهم از دوره جامع مدیریت مد و برندینگ 360درجه آنلاین در تاریخ 4 شهریور ماه 99 با تدریس خانم سارا فیضی به دعوت از سوی جناب سهراب رحیمی در حضور ایشان، با موضوعیت بیزینس مدل‌های فشن.

در ابتدای کلاس و شروع صحبت جناب رحیمی با شرکت کنندگان و مرور مطالب تدریس شده گذشته و اتفاقات و تکالیف انجام شده و همچنین پاسخ به سوالات شرکت کنندگان به خصوص در مواردی مانند چشم انداز در مدیریت کسب وکار و…

شروع بحث خانم فیضی در رابطه با بیزینس مدل‌های کسب وکار از توضیح و بررسی فرآیند شروع کسب وکار و ساختار و مدل‌ها تا مطالعه کامل بر روی بیزینس مدل‌های کسب وکار.

و در ادامه بحث، توضیح و بررسی مرحله به مرحله فرآیندهای مدل‌های کسب وکار و نحوه ایجاد آن.

خانم فیضی از شرکت کنندگان خواستند که انواع کسب وکار را بررسی کنند و ببینند کسب و کارشان جز کدام دسته از کسب وکارها قرار می‌گیرد؟ و همچنین نکته مهم اینکه قبل از شروع کسب وکار می‌بایست یک سری سوالات اساسی از خود بپرسید!

در ادامه از موارد حائز اهمیت در بیزینس مدل‌های فشن که در ارتباط با مشتری است توسط خانم فیضی توضیح و بررسی شد.

و همچنین عنوان کردن این موضوع که ارزش پیشنهادی برند شما چیست؟ موضوعی مهم در بررسی مدل کسب وکار.

بعد از بررسی کامل از روند ساخت مدل کسب وکار فشن توسط خانم فیضی، جناب رحیمی گفت وگویی در خصوص داشتن تلاش و پشتکار و جسارت برای انجام این مراحل در کسب وکار را با شرکت کنندگان داشتند.

از دیگر موارد مورد بررسی در این جلسه، کانال های ارتباطی با مخاطبان و مشتریان است که می بایست تعیین کنیم که چطور باید انتخاب شود و چطور ارتباط برقرار شود؟

کانال‌های ارتباطی با مشتریان یکی از موارد مهم در دیده شدن کسب وکار شما بدون تبلیغات است. هدف از ایجاد این ارتباط با مشتری چیست؟

در نهایت به این تفکیک درون سازمانی و برون سازمانی برای تعیین مدل کسب وکار خود برمی‌خوریم. مدل کسب وکار از نمای درون و بیرون سازمان.

در ادامه بررسی دیگر موارد مهم همانند فعالیت‌های کلیدی و جریان‌های درآمدی در کسب وکار مد و پوشاک توسط خانم فیضی.

و در نهایت به روز رسانی همیشگی مدل کسب وکار و بررسی مداوم آن جهت کارایی بهتر.

گفت وگوی جناب رحیمی و خانم فیضی با شرکت کنندگان در انتهای کلاس، و اینکه می‌توان با تمرکز بر روی مطالب، بهترین مدل کسب وکار را ساخت.

 

پیشنهاد و توصیه ویژه مرکز دیزاین ورجاوند برای شما مخاطبان عزیز شرکت در دوره جامع مدیریت مد و برندینگ 360 درجه است برای فراگیری این چنین مطالب کاملا تخصصی در حوزه مد و پوشاک و ایجاد کسب وکاری کاملا حرفه‌ای.