گزارش جلسه 11 از دوره مدیریت مد و برندینگ 360 درجه آنلاین

 

جلسه یازدهم از دوره جامع مدیریت مد و برندینگ 360 درجه آنلاین، در تاریخ 11 شهریور ماه 99، با تدریس خانم ریحانه فغانی با موضوعیت کالکشن بندی در فست فشن

در شروع جلسه گفت وگو‌های ابتدایی خانم فغانی با شرکت کنندگان در وورکشاپ کالکشن بندی و توضیح مختصری در رابطه با عنوان تدریس.

اولین گام مهم در روند کالکشن بندی مشخص کردن هویت برند و استفاده از آن در ایجاد و تثبیت تصویر ذهنی در مخاطب است و همچنین مشخص کردن کامل و دقیق جامعه هدف برند. به طوری که بدانیم چه چیزی را برای چه کسانی و با توجه به هویت برند عرضه می‌کنیم.

در ادامه این مبحث و توضیحات خانم فغانی در رابطه با اینکه با گذر از مرحله مشخص کردن هویت برند، شما به بازار و جامعه هدف خود متصل می‌شوید.

این به چه معنی است؟ یعنی اینکه شما احساس و تجربیاتی را به مخاطب خود انتقال می‌دهید که او با هیچ برند دیگری به آن احساس و تجربه دست پیدا نمی‌کند.

توضیح و بررسی کانسپت برند توسط خانم فغانی، و اینکه کانسپت چیست و چرا در کالکشن بندی باید مورد استفاده قرار بگیرد و مهم تر اینکه چطور باید استفاده شود؟

کانسپت به عبارتی مانند یک مفهوم و یا فکری می‌ماند که شما از طریق کالکشن خود به جامعه هدف برند خود انتقال می‌دهید.

در ادامه کلاس، بحث و گفت وگوی خانم فغانی با شرکت کنندگان و پاسخ به سوالات و ابهامات ایشان به خصوص در رابطه با چگونگی شروع و نحوه ایجاد کالکشن و انواع استایل‌های مورد استفاده در کالکشن‌ها.

و در نهایت بحث و بررسی گسترده درباره‌ی Dress Code و انواع سبک‌های پوشش و اهمیت دانستن آن‌ها برای ایجاد کالکشن‌های متنوع و البته در راستای هویت برند.

 

مبحث جذاب و پرکاربرد کالکشن بندی از جمله مباحثی است که دانستنش مورد احتیاج همه طراحان مد و لباس است. پیشنهاد مرکز دیزاین ورجاوند شرکت در دوره جامع مدیریت مد و فراگیری این چنین مطالب به روز و تخصصی است.