گزارش جلسه 12 از دوره جامع مدیریت مد و برندینگ 360 درجه آنلاین

 

جلسه دوزادهم از دوره مدیریت مد در تاریخ 18 شهریور ماه 99، با تدریس خانم ریحانه فغانی با موضوعیت کالکشن بندی در فست فشن برگزار شد.

جلسه دوم از مبحث کالکشن بندی در فست فشن در ابتدا و شروع کلاس با تعامل و گفت وگوی خانم فغانی با شرکت کنندگان و پاسخ دهی به سوالات و ابهامات از جلسه قبل گذشت.

از سر گرفتن تدریس و ادامه مبحث Dress Code و اهمیت و انواع آن و تناسبات آن‌ها با هویت برند، توسط خانم فغانی در ادامه کلاس درس.

از مباحث مهم عنوان شده در کلاس، تنظیم و تناسب آیتم‌ها و استایل‌های تولید است، به عبارتی مشخص شدن تعداد و مشخصات هر آیتم که قرار است طراحی شود، و اینکه از هر کدام چه مقدار، چه رنگ‌هایی و … تولید و عرضه می‌شود. برای طراحی هر کالکشن لازم است از این دیتاها جدولی طراحی شود و میانگین فعالیت‌ها مشخص باشد.

در مبحث کالکشن بندی موردی که از اهمیت بالایی برخوردار است، انتخاب تعداد استایل‌ها بر اساس فضای فروشگاه است. میزان بزرگ و کوچک بودن فضای ارائه کالکشن باید متناسب با تعداد و نوع کارهای شما باشد.

تهیه و تنظیم معماری محصول در روند ساخت کالکشن بسیار با اهمیت است به طوری که تا مشخص نباشد شما از هر آیتم چه تعداد و در چه مدل‌ها و رنگ‌ها و سایزها قرار است طراحی و تولید کنید، کالکشن منسجم م جذابی نخواهید داشت.

بعد از تنظیم معماری محصولات خود، به مبحث رنگ بندی برمی‌خورید. بر اساس کانسپت کالکشن خود، بر اساس نوع چیدمان در فروشگاه و هماهنگی با فضای فروشگاه و مزون، می‌بایست رنگ بندی را انتخاب کرد، می‌توان با توجه به این موارد از پیگیری و دنبال کردن ترندهای هر فصل پالت رنگی خود را انتخاب کنید. نکته مهم اینکه در انتخاب رنگ هر چقدر طیف گسترده تری را برگزینید، بازه مخاطبان هدف شما گسترده تر می‌شوند.

در ادامه روند کلاس، خانم فغانی دیگر بار پاسخ گوی سوالات و شنونده نظریات شرکت کنندگان بودند و با هم بحث و تعامل داشتند.

از سر گرفتن تدریس با مبحث آماده سازی طرح برای تولید از طریق جدول بندی و تهیه Data Sheets که اطلاعات کامل و با جزئیات از کالکشن ما آماده باشد جهت اینکه بدانیم چه مواردی را از تهیه کالکشن از تولید کننده خواسته‌ایم.

و در نهایت آخرین مرحله در طراحی کالکشن سازی در فست فشن با مبحث Look Book و تهیه نمای کالکشن بر تن مانکن برای بهتر دیده شدن و درک شدن اجزای کالکشن با توجه به استایل‌ها در هر فصل.

و در پایان کلاس، گفت وگوی نهایی خانم ریحانه فغانی با شرکت کنندگان و پاسخ به ابهامات ایشان و تعامل با یکدیگر.

 

پیشنهاد و توصیه ویژه مرکز دیزاین ورجاوند برای علاقه‌مندان و طراحان مد و لباس جهت تهیه کالکش‌هایی حرفه‌ای و جذاب، شرکت در دوره جامع مدیریت مد و برندینگ و فراگیری موارد آموزشی متناسب با سرفصل‌های به روز دنیا است.