مصاحبه مرکز دیزاین ورجاوند با خانم مرضیه بازیاری فعال حوزه مد و پوشاک از شهر بوشهر

 

با عرض سلام خدمت شما خانم مرضیه بازیاری عزیز، لطفا خودتان را برای مخاطبان ورجاوند معرفی  می‌کنید؟

سلام و عرض ادب خدمت شما مجموعه ورجاوند و همه مخاطبی عزیز شما. مرضیه بازیاری هستم ۳۷ ساله و در رشته ی کارشناسی برق_مخابرات تحصلات خودم را به پایان رساندم و حدودا هشت سال هست که وارد حیطه‌ی خیاطی شدم و در آموزشگاه‌ها دوره‌های خیاطی و طراحی لباس را گذراندم، البته تا به حال مشغول کار نبودم.  

چطور وارد دنیای فشن شدید و از کجا شروع کردید و روند فعالیت هایتان تا به الان به چه صورت بوده است؟

اجازه بدید خدمتتان عرض کنم که من از بچگی با مادرم خیلی زیاد از لباس‌هایی که به صورت خیاطی و شخصی دوزی بود استفاده می‌کردیم و کمتر لباس‌های آماده می‌خریدم در خصوص لباس‌های شب و حتی مانتوهایمان، در کل با این فضا آشنا بودم به طوری که تمام مدل‌های مورد استفاد را خودم به خیاط ارائه می‌دادم. به علت تاخیر در تحویل لباس‌ها و خب علاقه‌مند شدن به این هنر تصمیم گرفتم دوره‌های مقدماتی خیاطی را بگذرانم. فعالیت‌هایی که تا به امروز داشتم برای گروه‌های موسیقی و هنری زیادی لباس طراحی کردم و سال گذشته برای گروه دنسی که در یونان برنامه داشتند طراحی لباس انجام دادم، و همچنین سال گذشته برای جشنواره‌ی استان بوشهر در بخش مردانه لباس طراحی کردم. که به لطف خدا مقام دوم را کسب کردم، همچنین در بهمن ماه سال قبل در جشنواره فجر مقام اول را به دست آوردم، در کل در ایده پردازی  خیلی خوب عمل می‌کنم. اما کسب و کار ثابتی را هنوز شروع نکردم.  

خانم بازیاری عزیز چرا تصمیم به شرکت در دوره‌ی مدیریت مد گرفتید و اینکه احساس نیاز شما چه بود؟

عقیده‌ام این هست که وقتی میخواهم کاری را انجام بدهم آن کار را علمی پیش ببرم، ناگفته نماند که من حدود یک سال پیش از طریق اینستاگرام با استاد جهرمیان و استاد رحیمی آشنا شدم و دوره‌ی پرسونال استایلینگ استاد جهرمیان را هم شرکت کرده بودم، بسیار علاقه‌مند بودم که بتوانیم دوره‌های آموزشی استاد رحیمی را در بوشهر داشته باشیم، با رآی زنی‌ها نهایت توانستیم در یک وورکشاپ یک روزه از این دو بزرگوار دعوت کنیم و بسیار پربار انجام شد. به علت مسائل و موانعی برای من رفتن به تهران میسر نبود تا اینکه از طریق شیراز پیگیر شدم و خوشبختانه این دوره به صورت آنلاین استارت خورد و من هم موفق شدم شرکت کنم. من احساس نیاز پیدا کردم که باید کسب و کار خودم را استارت بزنم به شیوه خودم و متفاوت از آن چیزی که در بیرون وجود دارد، حداقل در بوشهر.
مصاحبه با فعالین عرصه پوشاک کشور 5

آیا دوره ی مدیریت مد تغییری در دیدگاه و انگیزه‌ی شما به وجود آورده؟ تا اینجا از کلاس مدیریت مد چه فرصت ها و مزایایی توانستید کسب کنید؟

۱۰۰٪که همینطور بوده، آنقدر اشتیاق را در من ایجاد کرده که با وجود مشغله‌هایی که دارم تمام سعی‌ام را می‌کنم که تکالیف خواسته شده را به موقع انجام بدهم. من علاقه زیادی دارم که بتوانم سبک لباس‌های قدیمی را به صورت مدرن احیا کنم، پس این دوره قطعا در جهت‌دهی این هدف می‌تواند نقش موثری را برای من داشته باشد و بتوانم از این هنری که دارم درآمدزایی کنم.  

و در آخر، چشم انداز شما برای فعالیت در این صنعت چیست و آینده ی خودتان را در کجای دنیای مد می‌بینید؟

من به این امر واقف هستم کاری که به صورت تیمی انجام بشود بسیار می‌تواند موفق‌تر عمل کند نسبت به کارهای انفرادی!  من به این دلیل که هدفم این هست که در بخش پوشاک مردانه فعالیت کنم پس یکی از برنامه‌هایم این خواهد بود که به صورت کاملا حرفه‌ای و تخصصی در تولید پوشاک آقایان یک مجموعه‌ای را در بوشهر به وجود بیاورم با ایده‌های خیلی متفاوت در استایل و سبک‌های مختلف.    

مرکز دیزاین ورجاوند برای شما و ایده‌های نابی که در عرصه فشن قصد پیاده سازی آن را دارید آرزو و امید سربلندی و موفقیت را دارد.