مصاحبه مرکز دیزاین ورجاوند با خانم سیده زهرا انوار، فعال حوزه مد و پوشاک در شهر شیراز

 

سلام و عرض ادب خدمت شما خانم انوار عزیز لطف می‌کنید خودتان را معرفی کنید تا ما و مخاطبان ورجاوند بیشتر با شما آشنا بشویم و در صورت تمایل از پیشینه فعالیت هایتان را برایمان توضیح بدید؟

سلام خدمت شما مجموعه ورجاوند و همه همراهان عزیز شما، سید زهرا انوار هستم ۲۹ ساله، لیسانس مهندسی مکانیک دارم. حدود ۵ سالی هست که دوره‌های خیاطی را گذراندم و قبل از این در مزون لباس عروس که متعلق بخ خودم بود فعالیت داشتم، در کل علاقه‌ی من به لباس و سبک پوشش از بچگی بوده، و همیشه به این فکر می‌کردم که پوشش و مدل لباس‌هایم باید متفاوت از بقیه باشد حتی زمانی که وارد حوزه‌ی لباس عروس شدم لباس‌های متفاوتی را ارائه می‌دادم و در آن دوران خیاط تخصصی برای خودم داشتم تا اینکه خودم دست به کار شدم  و دوره‌ها را حرفه‌ای دنبال کردم.  

خانم انوار عزیز چطور شد وارد صنعت مد و فشن شدید و شروع به فعالیت کردید و در چه لاینی مشغول بودید و هستید؟

به این صنعت از بچگی علاقه‌مند بودم، حتی زمانی که نوجوان بودم و رشته‌ی تحصیلی‌ام هیچ ربطی به فشن نداشت، اکثر وقت آزادم را اختصاص می‌دادم به دیدن فشن‌شو‌ها و بررسی آن‌ها. به جنس پارچه‌ها دقت می‌کردم، مدل لباس ها… و بعد زمانی که مزون خودم را راه‌اندازی کردم دقتم بسیار بسیار بیشتر از قبل شد.  

خانم انوار شما یکی از فارغ التحصیلان دوره‌ی مدیریت مد هستید و به برند خودتان در کار تیمی این مجموعه جان بخشیدید برای ما صحبت می‌کنید که چطور انجامش دادید؟

در دوره ی مدیریت مد با مواردی که اصلا آشنا نبودم روبرو شدم و اطلاعات و آموزش‌هایی که گرفتم نقش حائز اهمیتی در شکل گیری برند من داشت، در واقع سر نخ  اصلی را به دست من داد تا من بتوانم آن چیزی که همیشه در ذهن داشتم را استارت بزنم. من با وجود سابقه و فعالیت‌هایی که داشتم فکر می‌کردم برای شروع کار برندسازی داشته‌های خود کافی است اما بعد از فراگیری موارد بیان شده در دوره متوجه شدم که راه بسیاری برای برندسازی پیش رو دارم و باید با همه دانسته‌هایم فقط شروع کنم به یادگیری و آموزش جدیدترین علوم و اطلاعات. که خداروشکر با شرکت در این دوره به این موارد رسیدم و راه اصلی خودم را برای جان دادن به برندم پیدا کردم و در حال حاضر بر روی برندبوک و اطلاعات و هویت برندم کار می‌کنم. البته مهم‌ترین نکته این بود که من با کار تیمی و عملی بر روی اطلاعات و هویت برند و بازارسنجی و بررسی بازار و محیط مخاطبان توانستم به هویت بخشی قوی‌تری برای برندم برسم.  

 برای شما دوره مدیریت مد چه مزیت‌هایی داشت و از آن چه فرصت‌هایی به دست آوردید؟

اول اینکه خدمتتان عرض کنم جلسات خودشناسی باعث شد من خودم و جایگاهم را چه در صنعت مد و چه در زندگی شخصی بهتر بشناسم، اینکه در زندگی‌ام چه هدف‌هایی دارم و چطور باید دنبالشان کنم، و اطلاعات آموزشی در حوزه‌ی مدیریت این صنعت را یاد گرفتم چرا که حرکت کردن در این صنعت نیازمند یک پکیج کامل مدیریتی است. باعث شد هدفمند‌تر سلیقه‌ام را بشناسم، اصلا برند دلیجه در دوره‌ی مدیریت مد متولد شد، آموزش دیدم که برند من یک شخصیت واحد دارد که باید با توجه به خصوصیات خودش بزرگ بشود. به کل دیدگاهم نسبت به حوزه‌ی مد و پوشاک تغییر کرد و پیشنهاد می‌کنم به همه که حتما وارد این دوره‌ها بشوند مخصوصا افرادی در کارشان سردرگم و کلافه هستن و اگر قرار باشد نمره‌ای بدهم واقعا به خانه‌ی مد ورجاوند و دوره‌ی آموزشی‌شان نمره ۱۰۰ را خواهم داد.  

خانم انوار عزیز چشم انداز شما برای مدیریت برند خود چیست؟

سبکی که من همیشه دوست دارم سبک‌هایی متفاوت و پر زرق و برق است که حتی مخاطب‌های دلیجه هم، هر کدام باید طرح مختص خوشان رابپوشند نه مثل هم و تکراری! در عین حال در شان و شخصیت یک بانوی ایرانی، این یکی از چشم اندازهای دلیجه است. هدف دیگه اینکه در شهر های بزرگ ایران شعبه داشته باشم، چون طرح‌های دلیجه دارای جواهر دوزی هست. برنامه‌ی بلند مدت هم صادر کردن لباس به حوزه‌ی خلیج فارس هست.    

از دل دوره مدیریت مد و برندینگ 360 درجه، برندهایی متولد شده‌اند که گرچه راه درازی پیش رو دارند اما می‌توان گفت درصدی از جاده برندسازی را پیموده‌اند که بسیار حائز اهمیت است. و آینده این برندها را مشخص می‌کند.

با مرکز دیزاین ورجاوند همراه باشید.